Reklama
Reklama

Zaskakujące wieści o Holeckiej. Szefowa Wiadomości nieźle się obłowiła w TVP

Danuta Holecka (55 l.) jest twarzą "Wiadomości" TVP i jedną z gwiazd publicznej telewizji. Jak się okazuje, szefostwo sowicie ją wynagradza. Dzięki temu Holecka została milionerką!

Danuta Holecka z Telewizją Polską związana jest od wielu lat. Jednak jej kariera nabrała zawrotnego tempa dopiero wraz z dojściem do władzy Prawa i Sprawiedliwości. Nic dziwnego, że wraz z karierą pojawiły się też duże pieniądze. Nikt jednak nie przypuszczał, że Holecka stała się milionerką.

Zarobki gwiazd Wiadomości TVP ujawnione

Ostatnio Onet poznał zapisy umów czworga prowadzących "Wiadomości" TVP. Z informacji, do których dotarł Andrzej Stankiewicz wynika, że w ostatnich latach Holecka zarobiła miliony złotych.

Reklama

Wedle doniesień, Danuta Holecka jako pracownik TVP nie zarabia zawrotnych pieniędzy. Ale podpisywała też umowy z publicznym nadawcą jako firma D.D.H. Studio "V". Obecna umowa obowiązuje 1 lutego 2023 r., a skończy się 31 lipca 2025 r. Telewizja ma wypłacać jej na tej podstawie 50 tys. zł netto miesięcznie.

"Dwoje najważniejszych prezenterów — Danuta Holecka oraz Michał Adamczyk — ma z TVP po dwie umowy. Z jednej strony są zatrudnieni jako osoby fizyczne, z relatywnie niewysoką gażą sięgającą w ostatnich latach 5-10 tys. zł. Ale prawdziwe frukta są gdzie indziej — Holecka i Adamczyk mają własne jednoosobowe firmy, z którymi TVP podpisuje dodatkowe umowy, znacznie bardziej lukratywne" - przekazał Onet.

Poprzednia umowa Holeckiej z TVP zakończyła się na początku tego roku. W sumie szefowa "Wiadomości" miała przez ten czas zarobić niemal 1,4 mln złotych, choć w umowie znalazł się też zapis, że wraz z innymi dodatkami łączna wartość umowy nie przekroczy kwoty 2 072 550,00 zł netto.

Nie tylko Holecka jest milionerką

Z kolei Michał Adamczyk za prowadzenie "Wiadomości" oraz program "Bez retuszu" miał zainkasować 1,3 mln złotych. Od sierpnia 2020 do stycznia 2023 r. wraz z innymi świadczeniami mógł otrzymać blisko 2 mln zł.

Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej na razie zniknął z ekranów. Ma to związek ze skandalem, jaki dotyczy Adamczyka. Gwiazdor "Wiadomości" ma mieć przerwę w pracy, aż do 15 października.

Zobacz też:

Danuta Holecka z TVP zrobiona na "damę dworu". Całą powagę sytuacji zniszczyła jej stylizacja 

Żarty z TVP na uroczystej gali Polsatu. Kabareciarze nie mogli się powstrzymać!

Tyle zarabiają gwiazdy TVP. Holecka, Ogórek, Jakimowicz nie mogą narzekać

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Danuta Holecka | TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy