Reklama

Reklama

Reklama

Zakościelny, Gortat, Żabson na Finale Polskiej Ligi Esportowej

W sobotę 3 grudnia na Stadionie Legii Warszawa w The Collective odbył się finał Polskiej Ligi Esportowej. Imprezę uświetniły swoją obecnością gwiazdy między innymi Maciej Zakościelny, Marcin Gortat, Natalia Janoszek, Mateusz Gessler cz Żabson.

Gwiazdy na finale Polskiej Ligi Esportowej

Polska Liga Esportowa zakończyła sezon zmagań najlepszych graczy komputerowych w Polsce.  Po trwającej blisko 10 miesięcy rywalizacji w PGE Dywizji Mistrzowskiej, w finałowym starciu - na żywo - spotkali się giganci PLE - Illuminar Gaming i Furry Fury UNGENTIUM. 

"To finał w wydaniu dwóch najlepszych drużyn w skali całego sezonu. Obie drużyny miały apetyt na zwycięstwo. Udało im się przetrwać przez wiele spotkań, wiele miesięcy rywalizacji. Mistrz mógł być tylko jeden. Najważniejsze, że udało nam się stworzyć dobre widowisko sportowe z udziałem kibiców, na żywo. To była walka o prestiż, pieniądze i fanów" - mówi Paweł Kowalczyk, CEO Polskiej Ligi Esportowej.

Reklama

Finał świętowano hucznie na stadionie Legii Warszawa w sobotę 3 grudnia. Na tak ważnym wydarzeniu pojawiło się wiele gwiazd spoza esportu. 

Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in. Maciej Zakościelny, Marcin Gortat, Paweł Fajdek, Żabson i Lila Janowska, Rafał Jonkisz, Karol “Blowek" Gązwa, Mateusz GesslerNatalia JanoszekKarolina Szostak, Piotr Mróz, Kacper Błoński, Kuba Szmajkowski, Rafał Maślak, Alan Andersz, Karolina Pilarczyk, Marcin Cejrowski, Antek Smykiewicz i Magia Y.

"Uwielbiam rozgrywki PLE. Sam od lat gram w FIFA razem ze znajomymi w swoim domu. Mamy nawet przechodni puchar. PLE towarzyszy fajny klimat. Można spotkać świetnych ludzi, zawodowców i pasjonatów, z którymi od razu łapie się flow rozmawiając o grach, o nowościach na rynku. Przede wszystkim jednak lubię patrzeć na wspaniałą rywalizację mega profesjonalistów. Polska Liga Esportowa z każdym eventem, z każdymi mistrzostwami wspaniale się rozwija. Lubię tu wracać" - mówi Rafał Maślak.

Polska Liga Esportowa

Polska Liga Esportowa to czołowy polski organizator rozgrywek esportowych, zajmujący się profesjonalizacją rynku. PLE od kilku lat umacnia swoją pozycję rynkową, wchodząc w silne partnerstwa i wzmacniając sieć sponsoringową. Celem Polskiej Ligii Esportowej jest wspieranie drużyn, dzielenie się swoim know-how oraz promocja esportu. Pod patronatem PLE występują czołowe polskie drużyny esportowe.

Podkreślmy, że w finale PGE DywizjI Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej zwyciężyła drużyna Illuminar Gaming, która pokonała FurryFury UNGENTIUM 3:0 i sięgnęła po 90 tysięcy złotych. 

Zobacz też:

Gilon w sukni koloru magenta, Janachowska w połyskującej czerni, a Szwed jak panna młoda. Tak wyglądają kreacje gwiazd na Galę Polsatu

Mateusz Gessler gotował dla głów państwa. Służby bezpieczeństwa sprawdzały jego dnia przed podaniem! Dlaczego?

Małgorzata Socha potwierdziła krążące plotki, a teraz taka sensacja! Wróżą najgorsze! "To nie Marek Kondrat"

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy