Reklama

Reklama

Wojciech Pijanowski przekazał smutne wieści. To ogromna strata legendy polskiej telewizji!

Wojciech Pijanowski (71 l.), którego wszyscy pamiętają z kultowego teleturnieju "Koło Fortunu" powraca do mediów ze smutnymi informacjami. W piątek, 2 grudnia obiegła wieść o jego ogromnej stracie - Wojciech Pijanowski musiał pożegnać się ze swoją ukochaną żoną, Elwirą Hornik-Pijanowską.

Wojciech Pijanowski w żałobie. Musi pożegnać ukochaną osobę

Wojciech Pijanowski z wielkim żalem musiał pożegnać się ze swoją ukochaną żoną, Elwirą Hornik-Pijanowską. W dniu śmierci kobieta miała 76 lat. 

Elwira Hornik-Pijanowska urodziła się w 1946 r. Z zawodu była scenografką pracującą przy filmie "Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy", a także przy spektaklach Telewizji Polskiej. Od wielu już lat przebywała na emeryturze.

O śmierci Elwiry Hornik-Pijanowskiej pierwsza poinformowała "Gazeta Wyborcza", w której umieszczono nekrolog. W mediach nie pojawiła się dokładna informacja, co było przyczyną śmierci. 

Reklama

Wojciech Pijanowski przekazał smutne wieści. To ogromna strata legendy polskiej telewizji!

Śmierć żony Wojciecha Pijanowskiego, czyli Elwiry Hornik-Pijanowskiej miała miejsce w poniedziałek, 28 listopada. Choć szczegóły śmierci nie są znane, to wiadomo już, kiedy odbędą się uroczystości pogrzebowe - szczegóły były umieszczone w nekrologu.

Pogrzeb Elwiry Hornik-Pijanowskiej odbędzie w czwartek, 8 grudnia o godzinie 13:00 w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych. Później nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarzu wojskowym.

Panu Wojciechowi Pijanowskiego składamy najszczersze kondolencje z powodu straty żony.

Kim jest Wojciech Pijanowski?

Wojciech Pijanowski urodził się 1 listopada 1951 w Warszawie. W latach 70. był kierownikiem redakcji kultowych teleturniejów TVP. Jest ojcem sukcesu takich programów, jak "Wielka Gra", "Koło fortuny", "Kolekcjoner", "Kto z nim wygra" i "Potyczki rodzinne".

Wojciech Pijanowski pracował nie tylko w TVP, ale też w TV4, TV Centrum, TV Puls czy Tele 5. Obecnie prezenter pracuje nad własnymi projektami - planował np. otworzenie kanału na YouTube. W 2022 plan ten może się ziścić, ponieważ z dziennikarzem, Krzysztofem Szewczykiem myślą nad własnym teleturniejem online.

Zobacz też:

Magdalena Masny była gwiazdą "Koła Fortuny". Potem wydarzyła się tragedia. "Nie możemy wrócić do domu"
Wojciech Pijanowski: Co dziś słychać u pierwszego prowadzącego "Koło Fortuny"?

Toksyczna matka zrujnowała dwa małżeństwa Maklakiewicza. Córka Mamonia z "Rejsu" po latach wyjawiła prawdę...

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Wojciech Pijanowski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy