Reklama

Reklama

Reklama

"Wiadomości" TVP: Wpłynęły skargi na paski informacyjne. Oto co tym razem pokazali

Paski informacyjne "Wiadomości" TVP już przeszły do historii polskiej kultury. Memiczne, a zarazem oburzające krótkie informacje elektryzują społeczeństwo. Tym razem do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły skargi na pasek z wieczornego wydaniu "Wiadomości" wyemitowanych 17 sierpnia z Danutą Holecką (54 l.).

"Wiadomości" TVP wraz z Danutą Holecką na czele budzą kontrowersje od czasu mianowania Jacka Kurskiego na rolę Prezesa TVP. Od 2016 roku dziennikarka wielokrotnie była oskarżana o prezentowanie informacji w sposób stronniczy, propagandowy i niezgodny z etyką dziennikarską.

"Wiadomości" TVP: Wpłynęły skargi na paski informacyjne. Oto co tym razem pokazali

Serwis informacyjny TVP wielokrotnie był krytykowany za treści na paskach informacyjnych. Obrażanie innych partii politycznych przez publiczne medium jest tak naprawdę wstępem do jesiennej kampanii wyborczej.

Reklama

W środę, 17 sierpnia w głównym wydaniu "Wiadomości" na pasku umieszczono napis: "Nieudacznicy z opozycji pouczają innych". Materiał dziennikarza nawiązywał do sytuacji skażenia Odry i dawnej awarii oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie.

Jakby tego było mało, wcześniej w TVP Info w programie "Woronicza 17" na ekranie pojawił się wpis z Twittera bez cenzury, który obraźliwie i z nienawiścią opisał opozycję: "Jak do Wisły leciało gó*no z CZAJKI to według PO leciały perfumy".

Karolina Czuczman z Zespołu Rzecznika Prasowego KRRiT na pytanie portalu odpowiedziała, że wpłynęły dwie skargi dotyczące paska "Nieudacznicy opozycji pouczają innych".

"Wiadomości" TVP znów krytykowane

Członek Towarzystwa Dziennikarskiego, Adrzej Krajewski podsumował w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że działania TVP to totalne zaprzeczenie dziennikarstwa.

"Były pewne fazy traktowania w "Wiadomościach" tematu Odry. Wpierw było milczenie, potem strategią było pomniejszanie, to znaczy pokazywanie tematu skrótowo w drugiej połowie programu. W tej chwili podkreślane są pozytywne elementy, "jest lepiej, wychodzimy z tego". Jednocześnie to doskonała okazja do krytyki opozycji. Wpierw polegała ona na przypominaniu awarii Czajki, w tej chwili osią ataku jest rtęć" - skomentował publicysta. 

To nie pierwszy raz, kiedy "Wiadomości" są krytykowane i oskarżane o bezstronność.

Przypomnijmy, że Danuta Holecka, gwiazda "Wiadomości" według nieoficjalnych doniesień otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 40 tys. złotych miesięcznie. Do tego dochodzą jeszcze premie i dodatki.

Warto być twarzą TVP?

Zobacz też:

Danuta Holecka popłynęła na wizji. Gwiazda TVP znowu jest pośmiewiskiem w sieci

"Wiadomości": Widzowie zamarli na widok gwiazdy. Danuta Holecka jak Magda Ogórek

Ile zarabiają prezenterzy polskiej telewizji? Te sumy potrafią wywołać zaskoczenie!

Ekspert zdradza sekret Danuty Holeckiej! To dlatego jest twarzą "Wiadomości" TVP

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: TVP | Wiadomości TVP | Danuta Holecka | Jacek Kurski | KRRiTV

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy