Reklama
Reklama

W TVP zaskakujące zmiany. "Magazyn Ekspresu Reporterów" znika z głównej anteny po 24 latach! Kolejna sensacja po zwolnieniu Olszańskiego!

W TVP szykują się zaskakujące zmiany na wiosnę. Jak donoszą Wirtualne Media, nadawany od blisko ćwierćwiecza program "Magazyn Ekspresu Reporterów" znika z głównej anteny publicznego nadawcy. Wiadomo już, kiedy w "Jedynce" zostanie wyemitowany ostatni odcinek tego lubianego przez widzów formatu...

Choć trudno w to uwierzyć, "Magazyn Ekspresu Reporterów" nadawany jest już w TVP od 24 lat. Program swoją premierę miał w 1999 roku.  Zastąpił on wówczas "Express Reporterów".

Tematy poruszane w "Magazynie" to głównie tzw. "ludzkie historie", które przybliżają widzom sami bohaterowie reportaży. Od samego początku gospodarzem programu był Michał Olszański.

Michał Olszański odszedł z "Magazynu" w atmosferze skandalu

Dziennikarz we wrześniu 2020 roku został nagle zwolniony z TVP. Wywołało to wówczas ogromne poruszenie w mediach. Sam Olszański również nie krył swego rozgoryczenia:

Reklama

"To jest decyzja, która musiała zostać zaaprobowana przez Kurskiego" - żalił się w rozmowie z teleshow.wp.pl, przyznając, że w sumie to nie wytłumaczono mu, dlaczego podziękowano mu za współpracę.

Jego miejsce w programie zajęli Mirosław i Urszula Rogalscy, którzy prowadzą "Magazyn" do dzisiaj. Okazuje się, że i ich czekają niebawem spore zmiany. 

Zmiany w TVP. Znika "Magazyn Ekspresu Reporterów"

Jak bowiem donosi portal wirtualnemedia.pl, "Magazyn Ekspresu Reporterów” ma zostać zdjęty z głównej anteny TVP. Program nie zniknie jednak całkowicie, ale trwają ponoć dyskusje, by przenieść go do któregoś z niszowych kanałów stacji. 

"Najprawdopodobniej trafi do oferty TVP3, a jego powtórki bez zmian będzie można oglądać w TVP Polonia" - czytamy. 

Widzowie muszą więc baczniej śledzić zmiany w ramówce publicznego nadawcy, bo "na chwilę obecną nie jest znane nawet pasmo emisji cyklu w nowej stacji". Na Woronicza mówi się, że twórcy programu walczą z szefostwem o to, aby chociaż zachowano dotychczasową porę emisji, czyli wtorkowe wieczory.

Wirtualne Media dowiedziały się za to, kiedy na antenie TVP1 zostanie wyemitowany ostatni odcinek "Magazynu" - będzie 21 lutego.

Od następnego tygodnia w tym paśmie stacja zamierza emitować filmy fabularne...

Zobacz też:

Michał Olszański został odsunięty od prowadzenia "Ekspresu Reporterów"! Odchodzi z TVP!Michał

Olszański boi się o swoją przyszłość. Wyjawił, co teraz dzieje się w TVP!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Michał Olszański
Reklama
Reklama
Reklama