Reklama
Reklama

Uwielbiana aktorka przegrała walkę z chorobą. Słowa przyjaciół łamią serce

Nie żyje Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz. Znakomita aktorka teatralna, przegrała trwającą ponad rok, walkę z podstępną chorobą nowotworową. Gwiazda była żoną zmarłego w 2011 roku Adama Hanuszkiewicza. Środowisko artystyczne pogrążone jest w żałobie.

Zmarła Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz

Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz urodziła się 14 maja 1954 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Wykształcenie zdobyła na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi.

Aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna szerszą rozpoznawalność zdobyła dzięki rolom w takich serialach jak "Barwy szczęścia", "Na Wspólnej" czy "Klan". Przez lata była także związana z Teatrem Nowym oraz Teatrem Rampa w Warszawie. Z tym ostatnim współpracowała przez blisko 15 lat, aż do 2021 roku. Ostatni raz telewidzowie mogli zobaczyć ją w serialu "Lekarze na start".

Reklama

Nie żyje wdowa po Adamie Hanuszkiewiczu

Prywatnie aktorka przez blisko dwie dekady była żoną wybitnego aktora i reżysera, Adama Hanuszkiewicza. Małżonków dzieliło blisko 30 lat różnicy, co nie stanowiło przeszkody dla prawdziwej miłości. Śmierć ukochanego męża w 2011 roku zupełnie załamała Cwen-Hanuszkiewicz. Choć łączyło ich prawdziwe uczucie, to Magdalena nigdy nie ukrywała, że związek z Adamem nie należał do najłatwiejszych. W udzielonym przed laty "Vivie!" wywiadzie mówiła:

"Bo bardzo go kochałam. I był dla mnie wyzwaniem. Wydawało mi się, że go mogę choć trochę zmienić. (...) Czerpał ze mnie siłę. W ostatnich miesiącach życia często przyciągał mnie do siebie, przytulał i mówił: "Pamiętaj, że cię bardzo kocham, pamiętaj, że cię bardzo kochałem". Odpowiadałam: "Ja też". Ale rzadko używaliśmy wielkich słów" - wyznała magazynowi.

Informację o śmierci aktorki przekazał Andrzej Golimont, działacz społeczny i polityk. Udostępnił kolorowe zdjęcie uśmiechniętej Cwenówny i dodał poruszający, który wpis łamie serce:

"Nie będzie czarno-białego zdjęcia. Magda do końca była kolorowym ptakiem..."

Magdalena Cwenówna zmarła 21 lutego 2024 roku, po trwającej rok chorobie nowotworowej. Miała 69 lat.

Zobacz także:

Nie żyje 64-letni gwiazdor kultowych komedii. Wizyta w szpitalu zakończyła się niespodziewanym zgonem

Nie żyje 44-letni gwiazdor tanecznego show. Fani "Tańca z gwiazdami" w żałobie

Sarah Ferguson ostrzega ludzi. To ich czeka, jeśli nie posłuchają króla

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Magdalena Cwenówna | Adam Hanuszkiewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy