Reklama
Reklama

Szokujące doniesienia z domu Harry'ego i Meghan. Aż trudno uwierzyć, ile pieniędzy wysłali w jednym celu

Książę Harry nigdy nie ukrywał, że działalność charytatywna ma dla niego szczególne znacznie. Od czasu do czasu w jego przedsięwzięciach wspiera go nawet Meghan Markle. Małżeństwo przedstawiło niedawno swoje dalsze plany dotyczące pomocy finansowej na rzecz dzieci w wieku szkolnym w Afryce. To piękny gest.

Książę Harry i Meghan Markle to para filantropów

Książę Harry i Meghan Markle nie od dziś pomagają potrzebującym. Syn Karola III szczególnie mocno angażuje się w podobne przedsięwzięcia, a ostatnio rzucił nawet, że to "całe jego życie" (co niekoniecznie musiało się spodobać małżonce). Tak czy inaczej, od jakiegoś czasu ich fundacje Archewell i GEANCO wspierały młode dziewczęta w Nigerii, by te mogły wrócić do szkoły.

Reklama

"Gdy uczniowie na całym świecie powrócili w tym miesiącu do szkół, Fundacja Archewell wsparła edukację i zdrowie dziewcząt, wysyłając przybory szkolne i produkty menstruacyjne młodym uczniom w Nigerii za pośrednictwem Fundacji GEANCO" - można było przeczytać w oświadczeniu na stronie internetowej Archewell.

Zobacz też: Meghan i Harry żyją osobno? Szokujące odkrycie ekspertki. Minęły aż cztery miesiące

Książę Harry i Meghan Markle dalej pomagają najuboższym

Książę Harry i Meghan Markle dalej za pośrednictwem swoich fundacji starają się pomagać najbardziej potrzebującym. GEANCO świadczy usługi opieki zdrowotnej oraz pomaga rozszerzyć edukację w kraju. W oficjalnym komunikacie nie podano dokładnych kwot, jakie przeznaczono na ten cel, ale warto pamiętać, że Harry i Meghan nie otrzymują już pieniędzy przynależnych aktywnym członkom rodziny królewskiej. Ich wsparcie idzie więc z prywatnej kieszeni.

W sieci możemy przeczytać również o programie stypendialnym Davida Oyelowo Leadership Scholarship, który zapewnia pełne czesne, opiekę medyczną, a także wsparcie psychologiczne, szczególnie młodym dziewczętom, które są ofiarami nierówności płci. Fundacja wsparła już 2500 dziewcząt w regionie. Na oficjalnej stronie internetowej fundacji można było znaleźć masę zdjęć, na których widać dziewczęta pozujące z nowymi plecakami wyposażonymi w akcesoria i książki potrzebne w dalszej edukacji.

Zobacz też:

Złe wieści z domu Harry'ego i Meghan. Znaleźli winnego kłopotów i są wściekli

Hollywoodzki ekspert nazwał Meghan Markle "beztalenciem". "Sława nie czyni świetnym"

Książę Harry w nowym dokumencie Netflixa. Na ekranie nie zobaczymy Meghan

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Książę Harry | Meghan Markle
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy