Katarzyna Skrzynecka jest uważana głównie za aktorkę, jednak może poszczycić się również talentem muzycznym. Już w 1988 roku zdobyła Grand Prix Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie, a dwa lata później została laureatką Nagrody im. Anny Jantar podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Katarzyna Skrzynecka łączy aktorstwo z muzyką i rozbawianiem ludzi
Katarzyna Skrzynecka ma na koncie sześć albumów studyjnych i pierwsze miejsce zdobyte w pierwszej edycji show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", gdzie w finale śpiewała dwoma głosami: Andrei Bocellego i Sary Brightman. Po tym sukcesie przez kolejne lata zasiadała w jury show.
Skrzynecka doskonale odnajduje się w telewizyjnych formatach. Po tym, gdy zajęła czwarte miejsce w pierwszej edycji "Tańca z gwiazdami", została prowadzącą show. Po czterech edycjach dołączył do niej wieloletni przyjaciel, Piotr Gąsowski.
Katarzyna Skrzynecka: tak o niej mówi Piotr Gąsowski
Trzy dekady wcześniej poznał ich ze sobą ówczesny rektor warszawskiej PWST, Jan Englert. Gąsowski nie ukrywa, że spośród licznych talentów Katarzyny jeden ceni szczególnie wysoko. Jak wyznał w wywiadzie dla magazynu "Gala":
"Przysięgam - mówię to z pełną odpowiedzialnością, jako że jestem zbieraczem żartów, anegdot, dowcipów - nie znam drugiej kobiety, która by znała tyle dowcipów i opowiadała je w tak genialny sposób".
Skrzynecka słynie za talentu komediowego, który potwierdziła w improwizowanym teatrze telewizyjnym "Spadkobiercy", a od 4 lat należy do kabaretu PanDemon.
Katarzyna Skrzynecka długo szukała tego jedynego
Sporo działo się też w życiu prywatnym aktorki. Pierwsza wielka miłość, jaka połączyła ją z poznanym w pociągu z muzykiem algierskiego pochodzenia, Feride Lakhdarem, zakończyła się zaręczynami, a potem rozstaniem.
Kilka lat później na gali podczas której Skrzynecka wręczała nagrody, poznała pracującego w Zbigniewa Urbańskiego. W wywiadach zapewniali, że połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. 26 kwietnia 2003 roku, 14 miesięcy po pierwszym spotkaniu, wzięli ślub w wilanowskim kościele.
Niestety, latem 2006 roku pojawiły się plotki o kryzysie w związku. Nie obyło się bez podejrzeń, że w grę może wchodzić niewierność. A ponieważ Skrzynecka rok wcześniej wzięła udział w "Tańcu z gwiazdami", plotkowano, że wina mogła leżeć po jej stronie.
Po tym, gdy Urbański wyprowadził się z domu, Skrzynecka przesłała do redakcji "Faktu" następujące oświadczenie:
"W niczym nie zawiodłam ani jako żona, ani jako przyjaciel. Nigdy nie zaniedbałam naszego związku, uczuć, wspólnego domu ani czasu dla rodziny. Widać, Zbyszek znalazł powody, dla których nie czuł się w tej rodzinie szczęśliwy. Nie było mi dane ich jasno poznać. Uważam, że byliśmy szczęśliwym małżeństwem i było to najlepsze, co mogło mnie w życiu spotkać. Mąż zdecydował inaczej. Oddałabym wiele, by tak się nie stało".
Orzeczenie rozwodowe para uzyskała 15 marca 2007 roku, a kościelne orzeczenie nieważności ślubu 8 lat później. Skrzynecka dopiero po latach zdecydowała się wyjawić kulisy rozstania z pierwszym mężem. W rozmowie z Krzysztofem Ibiszem w programie "Zrozumieć kobietę" ujawniła, że rzeczywiście były podstawy, by podejrzewać niewierność:
"Zbyszek cały czas twierdził, że nie, a ja wierzyłam, chociaż miałam różne przesłanki z różnych stron. To była rzecz powszechnie wiadoma wszystkim, tylko nie mnie".
Od tamtej pory aktorka zdążyła ułożyć sobie życie na nowo. Znalazła szczęście u boku poznanego na siłowni trenera i wielokrotnego mistrza świata i Europy w fitnessie, Marcina Łopuckiego. Dochowali się upragnionej córki, chociaż, czego aktorka nie ukrywa w wywiadach, realizacja marzenia o rodzicielstwie okazała się w praktyce trudna.
Alikia Ilia 23 listopada skończyła 14 lat. Skrzyneckiej udało się też stworzyć serdeczną więź z dziećmi męża z poprzedniego związku. 3 miesiące temu do szczęśliwej rodziny dołączył szczeniak rasy cocker spaniel. To ulubione czworonogi Katarzyny Skrzyneckiej, które towarzyszą jej przez całe życie.









