Reklama
Reklama

Skandal na Wyspach. 670 skarg na BBC za sposób ogłoszenia śmierci królowej

Aż 670 skarg wpłynęło do stacji BBC. Widzowie skrytykowali to, w jaki sposób została ogłoszona śmierć królowej Elżbiety II. Zarzucili stacji brak szacunku w tak ważnym momencie.

Stacja BBC, czyli publiczny nadawca na Wyspach, zaliczył wpadkę w dniu śmierci królowej Elżbiety IIZgodnie z ustaleniami "Operacji London Bridge" to BBC miała jako pierwsza poinformować świat o tym smutnym fakcie. Kiedy prezenter stacji, Huw Edwards, ogłaszał, że monarchini nie żyje, w tle za nim widoczne były dwie młode kobiety z redakcji, które robiły sobie zdjęcia. 

Reklama

Brytyjczycy oburzeni. 670 skarg na BBC za sposób ogłoszenia śmierci Elżbiety II

Program oglądało wówczas  ok. 16 mln osób. Dla porównania sobotnią Proklamację króla Karola III oglądało tylko 6 mln widzów. Selfie dziennikarek było dobrze widoczne. W sieci rozgorzała dyskusja nad ich zachowaniem. Ostro krytykowano stację. 

"To było obraźliwe widzieć dwie młode kobiety w redakcji BBC, stojące i filmujące Huw Edwardsa na swoich telefonach, podczas gdy on ogłasza doniosłe treści. Co za brak szacunku i głupota" - pisali internauci.

BBC otrzymała w związku z tym zajściem blisko 670 skarg na sposób ogłoszenia śmierci królowej Elżbiety II. Przypomnijmy, że ogłoszenie śmierci księcia Filipa w kwietniu ubiegłego roku, również zostało skrytykowane przez widzów. Wówczas BBC została zasypana skargami. Brytyjczycy wysłali wówczas 100 tys. skarg.

Stacja została też skrytykowana za to, że wycięła z filmu dokumentalnego na temat królowej głos znanego dziennikarza Andrew Marra. Film został nakręcony dużo wcześniej i dziennikarz zdążył się już rozstać z publicznym nadawcą.  Producenci zdecydowali się  dograć tuż przed emisją głos innej dziennikarki Kirsty Young.

Zobacz też:

Wielka Brytania była gotowa na najgorsze. Oto szczegóły planu "London Bridge"

Król Karol III jest przeciwieństwem królowej. Wybuchowy temperament

Królowa Elżbieta zostanie pochowana z biżuterią


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: BBC | Królowa Elżbieta II
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama