Reklama
Reklama

Rozenek-Majdan ma wystartować w wyborach do Sejmu. Politycy znanej partii ujawnili sekret celebrytki

Małgorzata Rozenek-Majdan (45 l.) wystartuje do Sejmu RP z ramienia opozycji partii rządzącej? Politycy jednej z największych partii w kraju potwierdzają te szokujące doniesienia w rozmowie z jednym z tabloidów. Ze świata show-biznesu do wielkiej polityki - czy takie są właśnie plany znanej prezenterki?

Małgorzata Rozenek-Majdan zacznie karierę polityczną?

Małgorzata Rozenek-Majdan ma pomóc Donaldowi Tuskowi w nadchodzących wyborach. Takie niespodziewane informacje pojawiły się w wywiadzie, który dla SE.pl udzielił Paweł Poncyliusz, wiceprzewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej: "Spodziewam się i przypuszczam, że wystartuje w wyborach do Sejmu". Również inne, anonimowe źródła serwisu potwierdzają prawdopodobne rozpoczęcie politycznej kariery Rozenek-Majdan.

Reklama

Dla niektórych nie jest to zaskoczenie. Rozenek-Majdan od kilku lat spełnia się jako aktywistka. Udziela się społecznie i jest obrończynią m.in. metody in vitro. W ostatnich miesiącach brała udział w działaniach sejmowych mających na celu przyniesienie realnej zmiany na tym polu.

Małgorzata Rozenek-Majdan działała już w zeszłym roku

Już pod koniec sierpnia 2022 roku Małgorzata spotkała się z Donaldem Tuskiem. Podczas spotkania tłumaczyła, że jako matka i prezes fundacji MRM szuka sposobów, by pary korzystające z metody in vitro dostały wsparcie, szacunek i środki na leczenie.

Gwiazda TVN dziękowała za merytoryczny dialog i podkreśliła, że to "kolejny krok do osiągnięcia tego, o co wspólnie walczymy: przywrócenia refundacji leczenia niepłodności metodą in vitro".

Choć pod koniec 2022 roku mówiła w wywiadzie dla Pomponika, że ma jeszcze wiele do zrobienia w telewizji i praca przed widownią sprawia jej największą radość, to na pytanie dziennikarza, czy planuje karierę w Sejmie, odpowiedziała: "Jeszcze nie [...] Mam taką cechę, że jak się zobowiązuje lub mam cel to może mi nie wychodzi na początku lub są niedociągnięcia, ale jestem zaangażowana, pracowita i konsekwentna".

Rozenek-Majdan walczy o swoje. Zrobiła wrażenie

Widocznie to spotkanie oraz wypowiedzi Małgorzaty zrobiły ogromne wrażenie na liderze opozycji. Zresztą nie tylko na nim: "Okazała się być pełnokrwistą działaczką, społecznicą. A do tego jest sympatyczną, lubianą i cenioną osobą" - skomentowała Iwona Śledzińska Katarasińska z PO w rozmowie z SE.pl.

Również politolog doktor Bartłomiej Biskup twierdzi, że partia zyska na takiej współpracy: "Znane nazwisko pomaga w zrobieniu dobrego wyniku. W różnych partiach politycznych mamy już aktorów czy dziennikarzy. Taka osoba może pociągnąć listę, sprawdzić się w słabszym okręgu".

Małgorzata Rozenek-Majdan w politykę nie angażuje się z przypadku. W jej rodzinie aktywizm jest obecny od wielu lat. Ojciec prezenterki: Stanisław Kostrzewski był skarbnikiem rządzącej partii, a mąż radnym sejmiku zachodniopomorskiego z ramienia partii, którą teraz wspiera Małgorzata.

Czy Rozenek-Majdan poradzi sobie w nowej roli?

Niektórzy ostrzegają jednak przed wejściem Małgorzaty Rozenek-Majdan w politykę. Jak twierdzi profesor Rafał Chwedoruk, który udzielił wywiadu dla Polskieradio24.pl, to może być przepis na katastrofę. Od wielu lat nikt sławny nie osiągnął sukcesu na polskiej arenie politycznej.

"Nie przypominam sobie, by po 1989 r. osoba znana - wykonawca, piłkarz, aktor czy celebryta - odnosiła spektakularne sukcesy w polityce. Dla takich osób polityka nie jest celem życia, tylko etapem w życiu. Stąd dobrze byłoby, żeby kandydat na europosła, posła czy senatora miał za sobą bogate doświadczenie w pracy dla samorządu lub jakiejś grupy społecznej. Wtedy ma szansę odnieść sukces" - wyznał.

Mimo to Donald Tusk zdaje się bardzo chętny do współpracy. Pierwsze doniesienia na temat jego opinii potwierdzał już w zeszłym roku "Super Express".

"Jest życzliwy jej kandydaturze. Uważa, że osoba tak znana z ponad milionem obserwujących na Instagramie może pociągnąć listę" - cytował swoje źródło portal SE.pl.

Czytaj też:

Kasia Tusk rozpacza nad ustawą "lex Tusk". Jej wpis wywołał poruszenie. Drży o przyszłość ojca

Małgorzata Rozenek-Majdan zaliczyła wielką wpadkę? Internautki pokłóciły się o prezenterkę DDTVN

Małgorzata Rozenek-Majdan przeprowadzi wywiad z Dodą? "Jeżeli tego wymagałoby poprowadzenie programu"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Rozenek | Donald Tusk
Reklama
Reklama
Reklama