Reklama
Reklama

Rola Maryny w "Janosiku" zniszczyła jej karierę. Musiała zmienić pracę, by się ratować

Ewa Lemańska zyskała wielką popularność dzięki roli Maryny w kultowym już serialu "Janosik". Choć mogłoby się wydawać, że występ otworzy jej drzwi do wielkiej kariery aktorskiej, stało się inaczej. Takiego scenariusza, jakie zafundowało jej życie, nikt by nie wymyślił.

Ewa Lemańska zagrała Marynę z "Janosika". Jej dalsze losy to gotowy scenariusz na film

Ewa Lemańska-Roycewicz otrzymując rolę Maryny, czyli ukochanej "Janosika", głównego bohatera serialu granego przez Marka Pepereczkę rozkochała w sobie męską widownię. Niestety rola gwiazdy w Polsce miała też swoje cienie. Żaden reżyser nie napisałby takiego scenariusza, jakie wymyśliło samo życie: rozpadły się jej małżeństwa, dwa razy walczyła z nowotworem, a także kilka razy zmieniała karierę.

Reklama

Rola w "Janosiku" zniszczyła jej życie. Uciekła z kraju i zaczęła żyć na nowo

Urodzona w 1949 roku w Łodzi swoje pierwsze aktorskie doświadczenie zdobywała w serialu "Doktor Ewa", który otworzył jej drzwi do kariery. Sława dzięki roli Maryny w "Janosiku" jednocześnie zakończyła jej karierę w kolejnych filmach, serialach i teatrze. Co prawda zagrała jeszcze w filmie "Azyl" i serialu "Dom", ale przez zaszufladkowanie nie otrzymywała lepszych propozycji. 

Kiedy rozpadło się jej małżeństwo po tym, jak odkryła, że jej mąż preferuje innych... mężczyzn, z braku perspektyw postanowiła spakować walizki i uciec z Polski. Na początek przeprowadziła się do Francji, a następnie do Stanów Zjednoczonych. To tam musiała zdobyć pracę inną niż aktorstwo.

Ewa Lemańska uciekła z kraju. Życie jej nie oszczędzało

Na emigracji rozpoczęła karierę modelki, która szła jej świetnie. Brała udział w pokazach w Paryżu, Mediolanie, Londynie i Nowym Jorku. Ukradkiem Lemańska starała się wrócić do świata aktorskiego - niestety bez skutku, a wszystko przez brak znajomości języka angielskiego.

Po latach Lemańska poznała Olgierda Roycewicza i wyszła za niego za mąż. Para doczekała się dwojga dzieci, ale ostatecznie się rozwiedli. Trzecie małżeństwo z Anglikiem, Jamessem Rooneyem również nie przetrwało. Wtedy nadszedł cios z niespodziewanej strony.

Maryna z "Janosika" musiała zmienić pracę, aby uratować swoje życie

Aktorka w 1998 roku usłyszała, że jest chora na raka piersi. Aby uzyskać kontrolę nad swoim życiem i zdobyć większą wiedzę o swojej chorobie, zapisała się do szkoły pielęgniarskiej. Ukończyła ją i otrzymując dyplom, rozpoczęła pracę jako asystentka medyczna. Wtedy choroba zaatakowała ponownie - tym razem był to czerniak.

Ewa Lemańska obecnie mieszka na Florydzie i stara się czerpać, ile się da z życia na emeryturze...

Zobacz też:

Tak dziś wygląda Maryna z "Janosika". Ewy Lemańskiej życie nie oszczędzało

Perepeczko zagrał w "Janosiku". Co wiesz tym serialu [QUIZ]

Maryna z "Janosika" poważnie chora. Nastąpiło pogorszenie

Ewa Lemańska-Roycewicz powiedziała prawdę o Janosiku i.... czterech mężach!

Ewa Lemańska: W Polsce mam tylko groby bliskich

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: ewa lemańska | Janosik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy