Reklama
Reklama

Maryna z "Janosika" poważnie chora. Nastąpiło pogorszenie. Jej życie zamieniło się w koszmar

Ewa Lemańska (74 l.) aktorka, która swoją urodą opromieniała nakręcony w 1973 roku serial „Janosik”, od ponad 40 lat mieszka na Florydzie. Nie utrzymuje zbyt ożywionych związków z Polską, jednak wiadomo, że z jej zdrowiem od dawna nie jest dobrze. Ostatnio nastąpiło pogorszenie…

Ewa Lemańska rozpoczęła karierę z przytupem, występując, jeszcze podczas studiów aktorskich, na teatralnych deskach w Bydgoszczy i Warszawie. 

Ewa Lemańska: rola w "Janosiku" zaszufladkowała ją

Ewą Wiśniewską stworzyła piękny duet w serialu „Doktor Ewa”, a w kinie zadebiutowała u boku wybitnych aktorów: Gustawa Holoubka i Andrzeja Łapickiego w filmie Tadeusza Konwickiego „Jak daleko stąd, jak blisko”. 

Rola Maryny w nakręconym w 1973 roku serialu „Janosik” zapewniła jej sławę, ale jednocześnie zaszufladkowała. Reżyserom i producentom tak bardzo kojarzyła się z ukochaną herszta górskich rozbójników, że nie chcieli jej zatrudniać. Podobny los stał się zresztą udziałem grającego Janosika Marka Perepeczki. 

Reklama

Ewa Lemańska wybrała emigrację

W 1980 roku Lemańska wyemigrowała do Nowego Jorku. Jako modelka jeździła po całym świecie, pokazywała się na wybiegach w Paryżu, Mediolanie i Londynie, jednak jej karierę w modelingu przerwała dramatyczna diagnoza. U Lemańskie wykryto raka piersi. Wtedy postanowiła rzucić modeling i zainteresowała się medycyną Ukończyła szkołę pielęgniarską i aż do emerytury pracowała jako asystentka medyczna. 

Chociaż los jej nie oszczędzał, była aktorka daleka była od myśli, by się poddać. Po raku piersi wygrała walkę z guzem mózgu i czerniakiem, jednak wszystkie te choroby i wdrożone przez lekarzy terapie mają swoje konsekwencje.

Maryna z "Janosika" wierzy, że znów pokona chorobę

Ostatnio Lemańska musiała poddać się operacji usunięcia nerki. Problemy zdrowotne odcisnęły niszczące piętno na jej życiu. Jak ujawnia w rozmowie z ShowNews:

"Cierpię na bezsenność. Próbowałam już wszystkiego, co możliwe: hipnozy, medytacji, proszków nasennych. Nic mi nie pomaga i moje życie to prawdziwy koszmar. Wierzę, że znów wygram tę walkę, bo mam bardzo silny organizm. Mam ogromne wsparcie w moich synach: Alexie i Brianie, mimo że mieszkają w Kalifornii i są bardzo zajęci, bo pracują w branży gier komputerowych, to rozmawiam z nimi raz na tydzień, przez kamerę". 

Zobacz też:

Tak dziś wygląda Maryna z "Janosika". Ewy Lemańskiej życie nie oszczędzało

Ewa Lemańska potwierdza. Niebywałe wieści z USA o Marynie z "Janosika". Plotki to jednak prawda!

Ewa Lemańska: Gwiazda "Janosika" po latach! Jak dziś wygląda?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ewa Lemańska-Roycewicz | Janosik | Marek Perepeczko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy