Reklama
Reklama

Roksana Węgiel złożyła ważną deklarację względem występu na Eurowizji. Cała nadzieja w ukochanym

Roksana Węgiel (19 l.) dawno nie była tak szczera. W obszernym wywiadzie piosenkarka cofnęła się do najwcześniejszych początków swojej kariery. Opowiedziała, co działo się w jej życiu wkrótce po występie na Eurowizji Junior. Okazuje się, że osoby pracujące w branży potraktowały ją w skandaliczny sposób. Nikt nie miał dla niej litości...

Roksana Węgiel: kariera artystyczna

Roksana Węgiel jest bez wątpienia jedną z gwiazd rodzimego rynku muzycznego, które najwcześniej rozpoczęły swoją karierę artystyczną. Piosenkarka po wielu latach szkolenia swojego głosu pod bacznym okiem nauczycieli śpiewu, zdecydowała się na udział w programie "The Voice Kids". To właśnie ten program otworzył przed nią drzwi do wielkiej sławy.

Wcześnie rozpoczęta działalność muzyczna była szansą na wydłużenie w czasie obecności Roxie Węgiel w show biznesie, a co za tym idzie przyniosła większe zarobki. Niestety wraz ze zdobytą rozpoznawalnością, wokalistka musiała zmienić swoje życie. Kiedy rozpoczynała karierę miała 12 lat. Odtąd w jej otoczeniu kręciło się mnóstwo doradców, którzy mieli przeróżne wizje jej kariery.

Reklama

"[...] często spotykałam się, z tym że ludzie myśleli o mnie nie jako o artystce, która ma pomysł na siebie tylko o produkcie. Sugerowali co mam robić i wpisywali mnie w schematy (...). To się z czasem zmieniło. (...) Na początku nie do końca mogłam robić to, co chciałam. Dużo pomysłów, dużo doradców i "każdy wie lepiej"" - mówiła Roksana Węgiel w podcaście Newonce.

Kolejny wielki sukces piosenkarki, jakim była wygrana w Eurowizji Junior, ugruntował jej pozycję w świecie muzyki i sprawił, że zdobyła fanów również poza granicami kraju. Niestety cena odniesionego sukcesu była bardzo wysoka.

Roksana Węgiel wspomina początki kariery

Roksana Węgiel zaczęła pojawiać się na pierwszych stronach gazet, dawać koncerty oraz spotykać się z fanami. Niestety natłok obowiązków był zdecydowanie zbyt duży, jak dla nastolatki. Wokalistka była przepracowana. Brakowało jej oddechu. Osoby z otoczenia Roksany Węgiel nie postrzegały jej jako dziewczyny, która wciąż jeszcze uczęszcza do szkoły i może czuć się przytłoczona, lecz jako gwiazdę zawodowo wykonującą swoje obowiązki.

"Wpadłam w rutynę w bardzo młodym wieku, po tym jak wygrałam Eurowizję. Zaczęło się dziać tyle rzeczy na raz. Bardzo dużo pracowałam, byłam przemęczona. Z jednej strony zawodowo działy się wtedy najlepsze rzeczy, ale personalnie czułam się bardzo źle. Wtedy nikt o tym nie myślał i nie wiedział, bo nikomu tego specjalnie nie pokazywałam. Osoby, które ze mną pracowały, wykonywały swoje obowiązki. Ale nie patrzyli na mnie jak na dziewczynkę, która szuka siebie. Były ciężkie momenty, ale gdyby nie one, to bym nie miała tego doświadczenia" - wyznała szczerze Roxie Węgiel w podcaście.

Roksana Węgiel złożyła ważną deklarację względem występu na Eurowizji

Eurowizja Junior stanowiła istotny punkt w karierze Roksany Węgiel. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, aby powtórzyć ten sukces. Wielu fanów pragnie, aby piosenkarka spróbowała swoich sił również w konkursie dla dorosłych. Czy zdecyduje się na to?

"Nie ma tego w najbliższych planach, ale jeśli miałabym reprezentować Polskę na Eurowizji "dorosłej", to musiałabym mieć świetną piosenkę. Tam się dzieją różne rzeczy i jest ciężko przewidzieć, co spodoba się publiczności. Musiałabym mieć piosenkę, do której nie mogłabym się przyczepić. Jestem perfekcjonistką, jestem bardzo krytyczna wobec siebie, więc to musiałby być taki numer, że sama bym się nim zachwycała" - oświadczyła gwiazda.

Może jej narzeczony, Kevin Mglej, który na co dzień pracuje jako tekściarz i producent muzyczny będzie w stanie coś wskórać?

W tegorocznej edycji konkursu piosenki Eurowizji, Polskę będzie reprezentować Luna z piosenką "The Tower".

Zobacz też:

Roksana Węgiel potwierdziła oficjalnie. To dlatego nie chce dłużej odwlekać ślubu

Kevin Mglej nie zdołał powstrzymać emocji w „Tańcu z gwiazdami”. Wszystko nagrały kamery

Kevin Mglej zapowiedział rozstanie. Jedno zdjęcie wywołało sensację

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Roksana Węgiel | Kevin Mglej | "Eurowizja"
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy