Reklama
Reklama

Robert Makłowicz nazywany "zdrajcą": "Podałbym chętnie do sądu". Chodzi o TE słowa

Robert Makłowicz (59 l.) przeżywa obecnie drugą medialną młodość. Naczelny polski kucharz po odejściu z TVP otworzył własny kanał na YouTubie, dzięki czemu pokochały go też młodsze pokolenia. Okazuje się jednak, że istnieją ludzie, którzy postanowili zniszczyć wizerunek sympatycznego znawcy kuchni i podróżnika.

Robert Makłowicz to idol wielopokoleniowy. Kochają go zarówno starsi widzowie z czasów TVP, jak i młodsi z kanału na YouTubie. Pomimo ogromnej sympatii, znalazły się osoby, które postanowiły zniszczyć jego dobre imię. O co poszło?

Robert Makłowicz szkalowany i nazywany "zdrajcą". O co chodzi?

W internecie nie brakuje fake newsów, które mają na celu skłócić społeczeństwo lub też wyrządzić wizerunkową krzywdę wybranej ofierze. Tym razem wybór padł na Roberta Makłowicza.

Reklama

W sieci krąży mem, w którym użyto prawdziwego zdjęcia Makłowicza i dopisano nieprawdziwy cytat. Fani się oburzyli, ale nie wiedzieli, że to fake news.

Robert Makłowicz nie wypowiedział tych słów: "Urodziłem się niestety Polakiem"

Po zobaczeniu mema z dopiskiem "Urodziłem się niestety Polakiem - tego brudu nie zmyłaby nawet ciepła woda", wiele osób pomyślało, że jest to prawdziwy cytat. Okazuje się, że jest on zmyślony i krąży w sieci od bardzo dawna. Zmieniane są tylko pierwsze zdania i kolejne postaci w memie (nawet użyto zdjęcia papieża Jana Pawła II).

Pełny (fałszywy) cytat brzmi: "Wielokrotnie mówiłem Państwu, jak ważne jest odpowiednie umycie składników przed rozpoczęciem przyrządzania. Niestety, są brudy, których nie da się zmyć. Ja, na przykład, urodziłem się niestety Polakiem - tego brudu nie zmyłaby nawet ciepła woda".

Nie trzeba było długo szukać oburzonych komentarzy pod krążącym w social mediach zdjęciem z fałszywym cytatem.

Robert Makłowicz: "Podałbym chętnie do sądu"

Serwis Konkret24 skontaktował się z Robertem Makłowiczem i zapytał o prawdziwość mema. O ile faktycznie zdjęcie podróżnika jest prawdziwe (zapewne skopiowane z social mediów), to cytat jest wymyślony. Mem krąży od 2 czerwca, a obrazek podesłał mu znajomy.

"To jest fałszywka oczywiście. Kompletna bzdura. Nigdy nic takiego nie powiedziałem" powiedział portalowi Konkret24 Robert Makłowicz.

Makłowicz wyjaśnił również, że takie wypowiedzi nie są w jego stylu. "Ktoś to wymyślił od A do Z. Gdybym wiedział, kto to zrobił, to bym go chętnie podał do sądu" - zarzeka się Makłowicz.

Oglądacie Roberta Makłowicza?

Zobacz też:

Mama Igi Świątek chłodno opowiada o relacjach z córką: "Kontakt jest mocno ograniczony"

"Rolnik szuka żony". Nie żyje Krzysztof, który poślubił Bogusię. Miał 56 lat

Tak teraz wygląda grób Krzysztofa Krawczyka. Znacznie różni się od tego sprzed kilku miesięcy...

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Robert Makłowicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama