Reklama

Reklama

Reklama

Prokuratura podjęła decyzję w sprawie morderstwa Pawła K. To już koniec dochodzenia?

Śmierć Pawła K. († 29 l.) wkrótce może doczekać się wyjaśnienia. Prokuratura Rejonowa w Chorzowie wydała decyzję w sprawie makabrycznego zabójstwa dziennikarza TVN. Czy to oznacza, że 3 miesiące po tragicznych wydarzeniach z 27 marca nareszcie doszło do przełomu?

Morderstwo Pawła K.

W nocy z 26 na 27 marca w Chorzowie w okolicy Parku Śląskiego rozegrały się istne sceny grozy. 29-letni Paweł K. spotkał się na randce ze starszą o 3 lata, Eweliną Ż. Jego partnerka była zamężna kobieta, która choć opuściła swojego męża, to z formalnego punktu widzenia nadal była jego żoną. Paweł K. i Ewelina Ż. zamierzali na nowo ułożyć sobie życie. Niestety ich plany pokrzyżował atak brutalnego napastnika.

Para siedziała w samochodzie, zaparkowanym tuż obok stadionu GKS Katowice. Niespodziewanie do ich pojazdu podbiegł mężczyzna z nożem w ręku. Człowiek otworzył drzwi auta i przystąpił do zadawania Pawłowi K. dotkliwych ciosów. Nie zważając na to, że mężczyzna jest już ciężko ranny, sprawca wyciągnął go z samochodu i kontynuował rzeź. Paweł K. zdołał o własnych siłach dostać się do pojazdu. Wówczas jego ukochana rozpoczęła akcję ratunkową. Niestety pomimo szybkiego transportu do szpitala, mężczyzny nie udało się uratować. Zmarł na skutek poniesionych obrażeń.

Reklama

Ceremonia pogrzebowa Pawła K. odbyła się 2 kwietnia. Jego ciało spoczęło na cmentarzu obok kościoła pod wezwaniem Józefa Robotnika w Katowicach. Śmierć dziennikarza Dzień Dobry TVN była wielkim szokiem dla całej redakcji. Koledzy i koleżanki z pracy nie mogli pogodzić się z odejściem 29-latka. Teraz Prokuratura poinformowała o podjęciu ważnej decyzji, związanej ze śledztwem. Czy to oznacza, że sprawcę w końcu dosięgnie sprawiedliwość? 

Prokuratura podjęła decyzję w sprawie morderstwa Pawła K.

Z doniesień "Faktu" wynika, że prokuratura Rejonowa w Chorzowie podjęła kluczową decyzję, dotyczącą śledztwa w sprawie śmierci Pawła K. Okazuje się, że dochodzenie zostało zawieszone. Zgodnie z opinią śledczych za zabójstwo 29-latka odpowiada Kamil Żyła, czyli mąż kobiety, z którą dziennikarz "Dzień Dobry TVN" wybrał się na romantyczne spotkanie.

Prokurator Cezary Golik zaznaczył, że na chwilę obecną Prokuratura nie jest już w stanie zrobić nic więcej bez udziału podejrzanego o zbrodnię, Kamila Żyły. Mężczyzna jest ścigany listem gończym. Wydano za nim również Europejski Nakaz Aresztowania oraz wniesiono o unieważnienie paszportu. Mimo to, służby nie są w stanie ustalić, gdzie przebywa w chwili obecnej. Nie można wykluczyć, że zaraz po popełnieniu morderstwa wyjechał za granicę. 

27 czerwca zapadła decyzja o zawieszeniu śledztwa. Nie oznacza to jednak, że wszelkie czynności w sprawie śmierci Pawła K. dobiegły końca. W dalszym ciągu morderstwu dziennikarza "Dzień Dobry TVN" przygląda się specjalny policyjny zespół śledczych. "Łowcy cieni" robią, co w ich mocy, aby namierzyć podejrzanego.

Zobacz też:

Ujawniono kolejne nazwiska uczestników "Tańca z gwiazdami". Nowa lista gwiazd

Agnieszka Radwańska powraca na Wimbledon 2022! Chce powiększyć swój i tak ogromny majątek?

Znany aktor poślubił 23 lata młodszą partnerkę! Dopiero co rozwiódł się z inną

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Dzień Dobry TVN"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy