Reklama
Reklama

Pogrzeb Janusza Weissa. Spoczął na Powązkach. Żegnały go tłumy

Janusz Weiss i jego powiedzenie "Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie" było charakterystyczne dla słuchaczy Radia Zet. Z kolei widzowie TVP zapamiętali go jako prowadzącego program "Miliard w rozumie". 10 marca w wieku 74 lat zmarł Janusz Weiss - dziennikarz, satyryk, artysta kabaretowy, współzałożyciel Radia Zet. Dziś odbył się pogrzeb legendy mediów.

Nie żyje Janusz Weiss. Legenda telewizji i radia

śmierci Janusza Weissa media poinformowały dzień po śmierci słynnego radiowca. Znany dziennikarz i współzałożyciel Radia Zet zmarł 10 marca w wieku 74 lat. Dziś, 23 marca odbył się pogrzeb na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. O godzinie 14 rozpoczęła się ceremonia pogrzebowa, na którą, oprócz rodziny, przyszli znajomi i znane twarze polskich mediów.

Pogrzeb Janusza Weissa. Dziennikarz został pożegnany przez rodzinę i znajomych

Przed rozpoczęciem ceremonii pogrzebowej oprócz rodziny Janusza Weissa pojawili się też dawni koledzy z pracy i znane osobowości, takie jak: Adam Michnik (redaktor naczelny Gazety Wyborczej), Robert Kozyra (prezes Radia Zet w latach 1995-2009), Krzysztof Skowroński (prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich), czy Szymon Majewski, który pracował przez wiele lat w Radiu Zet.

Reklama

Janusz Weiss spoczął w rodzinnym grobie na Wojskowych Powązkach w kwaterze GII, na miejscu nr 12 w rzędzie 'Tuje'.

Kim był Janusz Weiss?

Janusz Weiss był studentem Politechniki Warszawskiej na wydziale... chemii. Założył wówczas kabaret Abakus, a jednym z członków zespołu,  Andrzejem Woyciechowskim, później stworzył Radio Zet. Był jednym z najpopularniejszych konferansjerów w Polsce, choć mówił, że to "był ciężki kawałek chleba. Ja tam pełniłem rolę służebną".

We wrześniu 1993 roku został wyemitowany pierwszy odcinek teleturnieju "Miliard w rozumie", który przyniósł mu największą rozpoznawalność medialną. Emisja na antenie TVP1 trwała nieprzerwanie w latach 1993-2005.

W 2011 r. został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Został też ojcem w wieku 60 lat!

Zobacz też:

Janusz Weiss ostatnich lat życia nie spędził w samotności. Poślubił ukochaną kobietę i otrzymał dar od losu

Janusz Weiss: Był gwiazdą, ale pracował na "śmieciówkach, więc dostaje groszową emeryturę!

Tak wyglądała ostatnia droga Janusza Weissa.


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Janusz Weiss
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy