Reklama
Reklama

Janusz Weiss nie żyje. Współzałożyciel Radia Zet zmarł w wieku 74 lat

Janusz Weiss, dziennikarz, współzałożyciel Radia Zet zmarł 10 marca 2023 roku. Informację podała stacja radiowa, z którą był związany przez większość swojego zawodowego życia.

Janusz Weiss, dziennikarz, uważany za jedną z najbardziej rozpoznawalnych, wręcz ikonicznych postaci polskiego radia, zmarł 10 marca 2023 roku, w wieku 74 lat. 

Janusz Weiss zmarł po długiej chorobie

Informację o śmierci współzałożyciela Radia Zet podała jego macierzysta stacja radiowa, powołując się na wiadomość otrzymaną od jego syna. Jak głosi oficjalny komunikat:

"Zmarł 10 marca 2023 roku po trudnej walce z okrutną chorobą".

Janusz Weiss: legenda dziennikarstwa radiowego

Janusz Weiss był właścicielem jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce. W 1990 roku wraz z Andrzejem Woyciechowskim założył Radio Zet i rozpoczął prowadzenie swojej autorskiej audycji "Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie”, która przetrwała na antenie kolejne 21 lat aż do odejścia Weissa ze stacji. Weiss był w Radiu Zet również gospodarzem programu „Wszystkie pytanie świata”. 

Reklama

Karierę w radiu łączył z pracą w TVP. W latach 90. Został prowadzącym kultowego teleturnieju, wymagającego erudycyjnej, wszechstronnej wiedzy „Miliard w rozumie”. Po rozstaniu z Radiem Zet w 2011 roku, na 3 lata związał się z radiową Jedynką. 

Był autorem książki "Jeden może, drugi nie". Został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. 

Janusz Weiss: odszedł najbardziej rozpoznawalny głos w Polsce

O śmierci ikony radiowego dziennikarstwa poinformowała rodzina, a nagłośniło Radio Zet. Jak napisał syn dziennikarza w oficjalnym komunikacie:

"Z głębokim żalem i w wielkiej rozpaczy zawiadamiamy, że 10 marca po ciężkiej walce z okrutną chorobą odszedł od nas Kochany Mąż, Wspaniały Tatuś, Człowiek Wielkiej Dobroci". Składamy kondolencje najbliższym dziennikarza.

Zobacz też:

Beata Tadla żegna się z Radiem Zet. Twierdzi, że to jej decyzja…

63-letnia Torbicka zadała szyku na gali. Co za dekolt! Fani głowią się, co robi, że tak młodo wygląda

Próbujemy go zagłuszyć, ale to błąd - lepiej lęk przed śmiercią oswoić. Jak to zrobić?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Janusz Weiss | radio Zet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy