Reklama
Reklama

Janusz Weiss ostatnich lat życia nie spędził w samotności. Poślubił ukochaną kobietę i otrzymał dar od losu

W sobotnie popołudnie polskie media obiegła smutna informacja o śmierci założyciela Radia Zet i jednego z najpopularniejszych radiowców. Janusz Weiss odszedł w wieku 74 lat po ciężkiej chorobie. Dziennikarza pożegnali najbliżsi, w tym dwaj synowie. Mało kto wie jednak, że obaj urodzili się, gdy Weiss był już po 60-tce!

Janusz Weiss nie żyje. Miał 74 lata

Środowisko dziennikarskie od wczoraj jest w żałobie. Wszystko z powodu upublicznienia informacji o śmierci Janusza Weissa. Współzałożyciel Radia Zet odszedł jak napisał jego syn "po walce z okrutną chorobą" 10 marca

Weiss był jedną z najbardziej popularnych gwiazd polskiego radia. Miał wyjątkowo rozpoznawalny głos i świetne wyczucie trendów, dzięki czemu wraz z Andrzejem Woyciechowskim był w stanie założyć jedną z najpopularniejszych prywatnych rozgłośni radiowych. W Radiu Zet prowadził dwie autorskie audycje "Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie" i "Wszystkie pytania świata".

Reklama

Janusz Weiss został ojcem w bardzo późnym wieku

Nie wszyscy słuchacze dziennikarza zdają sobie sprawę z faktu, że Janusz Weiss przeżył w życiu jedną wielką tragedię i jeszcze większe (a niespodziewane) szczęście. Mężczyzna był za życia dwukrotnie żonaty. Jak dowiedział się magazyn "Viva!" jego pierwszą wielką miłością była Grażyna, z którą ślub wziął w 1974 roku. Jak wspominała Anna Bikont wspólne mieszkanie Janusza i Grażyny było wypełnione ciepłem i dobrocią. Można tam było wpaść nawet w środku nocy:

Choć małżeństwo było niezwykle szczęśliwe, to nie doczekało się dzieci. Zostało też przerwane przez przedwczesną śmierć Grażyny. Żona dziennikarza odeszła w 2005 roku. Na szczęście Janusz Weiss nie musiał spędzić reszty życia w samotności. Niedługo później poznał Maszę i wziął ślub po raz drugi. Doczekał się z nią dwóch synów. Pierwszy urodził się, gdy Weiss miał 60 lat, a drugi dwa lata później:

"Z Maszą późno postaraliśmy się o dzieci. (...) Bardzo przyjemnie jest mieć dzieci. Dzięki chłopcom częściej się uśmiecham, są zabawni" - przyznał dziennikarz w rozmowie z "Kulisami sławy TVN".

Zobacz też:

Janusz Weiss przez całe życie pracował na śmieciówkach! Miał głodową emeryturę.

Milioner Marian Pędzimąż nie żyje. Zagadkowa śmierć zadziwiła śledczych!

Zamachowski po rozstaniu z pierwszą żoną wpadł w depresję!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Janusz Weiss
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy