Reklama
Reklama

Paulina Smaszcz gorzko o kryzysie męskości w Polsce. Wbija szpilę Kurzajewskiemu!

Paulina Smaszcz (49 l.) w podcaście Herra On Air przyznała, że po rozwodzie z Maciejem Kurzajewskim straciła wszystko, a mimo to spłynęła na nią fala hejtu. Postanowiła opowiedzieć nieco o kryzysie męskości w Polsce, krzywdzącej definicji feminizmu oraz... wbić szpilę byłemu mężowi na antenie! "Ja mam doktorat. Maciej ma tylko maturę, tak?" - przyznała.

Paulina Smaszcz była ostatnio gościnią w podcasie Herra On Air, gdzie została przedstawiona jako "kobieta-petarda, wierząca w siłę i moc kobiet". Prywatnie była żoną Macieja Kurzajewskiego przez 23 lata. Para rozwiodła się na początku 2020 roku.

Paulina Smaszcz udziela gorzkiego wywiadu z Maciejem Kurzajewskim w tle

"Ta kobieta, to niesamowity wulkan energii. Ale takiej, którą zaraża ludzi dookoła. Szkoli, edukuje, wspiera i gorąco wierzy w kobiety i ich moc. W szczególności tę sprawczą. Ale co najważniejsze - podobnie, jak ja, wierzy, że kobiecość i męskość powinny się wzajemnie uzupełniać. Porozmawialiśmy o życiu, miłości, przyjaźni i wartościach, o które warto walczyć. A ile nam się planów zrodziło w trakcie tej rozmowy, to już dowiecie się słuchając" - czytamy we wstępie. 

Reklama

W rozmowie zostały poruszone m.in. takie wątki jak: miłość, przyjaźń czy życiowe wartości. Nie zabrakło też wzmianek na temat rozwodu z Maciejem Kurzajewskim

Paulina Smaszcz o rozwodzie z Maciejem Kurzajewskim

W pewnym momencie Smaszcz odniosła się do medialnej afery na swój temat, po skomentowaniu związku dziennikarza z Katarzyną Cichopek w mediach społecznościowych. 

"No bo ja odpuściłam. Ja zdecydowałam o rozwodzie. To ja złożyłam papiery. Świadomie, bo wiedziałam, że i on zasługuje na miłość, i ja. Szczerą i z szacunkiem. Jakby on mnie zostawił, to byłabym biedna, że mnie zostawił. Kobieta nie powinna tego robić" - wyjaśnia Kobieta Petarda.

Paulina przyznała, że największy hejt spłynął na nią ze strony kobiet, które zresztą szkoli już od dwóch dekad. Mimo że straciła wówczas wszystko: miłość swojego życia, wymarzoną pracę, pieniądze oraz zdrowie. 

"Gdy kobieta obwieszcza, że ma nowego partnera? Dzi**a" - podsumowała gorzko.

Całe szczęście, że pozostało jej dobre wykształcenie oraz osiągnięcia, dające niezależność. Przez wiele czasu była jedynie traktowana jako dodatek do dziennikarza i nazywana "żoną Kurzajewskiego".

Z tego powodu postanowiła... zemścić się i wbić mu szpilę na antenie

Paulina Smaszcz kpi z wykształcenia Kurzajewskiego

"Ja mam doktorat. Maciej ma tylko maturę, tak? I zobacz, nigdy nikt nie powiedział: "Fajnie Paulina, że mimo takich trudności urodziłaś dwójkę dzieci, że 23 lata przeżyłaś w małżeństwie, że pracowałaś całe życie" - wyznała Smaszcz.

Zobacz, jakie wykształcenie ma Kurzajewski: Oto wykształcenie Macieja Kurzajewskiego. Takiego nikt się nie spodziewał

Smaszcz opowiedziała w podcaście, że pracuje już od 16. roku życia, gdyż pochodziła z bardzo biednej rodziny, której musiała pomagać, a jednocześnie się edukować.

Zawsze będzie "była żona Macieja Kurzajewskiego", jeszcze gdyby to była "matka dzieci Macieja Kurzajewskiego", to już bym wolała tę łatkę, niż byłej żony" - skomentowała z niesmakiem.

Paulina Smaszcz o kryzysie męskości w Polsce

"Nie uważam, że jest kryzys męskości, ja uważam, że jest kryzys partnerstwa. Mężczyźni nie mieli wzorca ojca. Nie widzieli, że on wspiera matkę i dzielą się obowiązkami. (...) Toksyczne matki, które tych synów tak mocno trzymają przy sobie. Mają satysfakcję z tego, że on się rozwiódł. To nie jest tylko Polska. W pozostałych krajach też pojawia się ten schemat" - wylicza Smaszcz w wywiadzie.

"O czym Ty marzysz? Jakie masz wartości? Jak chcemy wychować dzieci? Jak chcemy wychować dzieci? Kobiety nie zadają tych pytań. Traktujemy mężczyzn jak maszynkę do pieniędzy, a oni też chcą iść na tacierzyński i mają emocje" - dodaje we wspomnianym podcaście. 

W pewnym momencie rozmowa zeszła na feminizm, który według niej nadal jest w Polsce źle interpretowany

Jakie wykształcenie ma Maciej Kurzajewski?

Przypominamy, że Maciej Kurzajewski jeszcze w trakcie studiów podjął pracę w Telewizji Polskiej, po wygranej w konkursie w 1993 roku. 

Jego ojciec był dziennikarzem sportowym, natomiast on wybrał prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Po współpracy na antenie TVN-u, powrócił do TVP, aby stworzyć duet z Kasią Cichopek, który zaowocował gorącym uczuciem. 

Zobacz też:

Smaszcz wyjawia CAŁĄ PRAWDĘ o romansie Kurzajewskiego i Cichopek

Katarzyna Cichopek "przejechała się" na romansie z Kurzajewskim. Ujawnili, co stało się w Rzeszowie

Ten film powinien obejrzeć każdy mężczyzna. Szczególnie w Polsce

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Paulina Smaszcz | Maciej Kurzajewski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama