Reklama

Reklama

Reklama

Oto wykształcenie Macieja Kurzajewskiego. Takiego nikt się nie spodziewał

Maciej Kurzajewski (49 l.) pracuje w mediach od tak dawna, że wszyscy widzowie najprawdopodobniej zapomnieli, kiedy tak naprawdę zaczął pracę. Czy jak większość celebrytów, ma pracę po znajomości, lub na ładne oczy? Otóż nie! Zatem jakie wykształcenie ma Maciej Kurzajewski?

Maciej Kurzajewski pracuje w mediach od tak dawna, że wszyscy widzowie najprawdopodobniej zapomnieli, kiedy tak naprawdę zaczął pracę. Czy jak większość celebrytów, ma pracę po znajomości, lub na ładne oczy? Otóż nie! 

Maciej Kurzajewski jest kojarzony z telewizją od... zawsze. Nic dziwnego, ponieważ pracę podjął zaraz po studiach. Jak dobrze wiadomo, sukces nie zawsze jest zależny od wykształcenia, a Kurzajewski jest doskonałym przykładem, że wystarczy mieć pasję i mieć ugruntowaną karierę. Zatem jakie wykształcenie ma Maciej Kurzajewski?

Reklama

Jakie wykształcenie ma Maciej Kurzajewski?

Jeszcze w trakcie studiów, Maciej Kurzajewski wygrał konkurs organizowany przez TVP. Najlepszy kandydat miał wygrać etat jako dziennikarz. Zwycięzcą okazał się Kurzajewski. Tak oto w 1993 roku podjął pracę w telewizji publicznej. W późniejszych latach pracował w TVN, by ostatecznie powrócić do TVP. Obecnie z Kasią Cichopek prowadzą program "Pytanie na Śniadanie"

Czy Kurzajewski z wykształcenia jest dziennikarzem sportowym? Okazuje się, że nie. Maciej studiował prawo! Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. To jednak nie przeszkodziło mu w realizacji pasji, jakim było komentowanie sportowych wydarzeń.

Maciej Kurzajewski poszedł w ślady ojca, Czesława Kurzajewskiego

Okazuje się, że Maciej Kurzajewski kontynuuje swoją rodzinną tradycję. Jego ojciec, Czesław Kurzajewski również był dziennikarzem sportowym i to z wykształcenia! Ojciec Kurzajewskiego studiował zaocznie na  Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pomimo prac w innych branżach,  od 1974 roku rozpoczął pracę jako dziennikarz, a następnie publicysta w dwutygotnikach. Został nawet sekretarzem redakcji i zastępcą dyrektora naczelnego tygodnika.

12 maja 2019 roku Czesław Kurzajewski zmarł w wyniku długotrwałej choroby.

Śmierć ojca Macieja Kurzajewskiego skomentowała ówczesna żona, Paulina Smaszcz: "Zawsze mnie wspierał i wierzył we mnie. Kibicował przy doktoracie, pytał kiedy byłam smutna, śmiał się z moich wygłupów i kochał szalenie Franka i Julka. TO BYŁ WSPANIAŁY, MĄDRY MĘŻCZYZNA. Trudno pogodzić się z tym, że los tak szybko zabiera radość i szczęście, ludzi i relacje".

Maciej Kurzajewski: nagrody za pracę dziennikarską

Pomimo braku dziennikarskiego wykształcenia, jego pasja i pracowitość sprawiła, że zyskał miano najbardziej lubianego komentatora sportowego. Maciej Kurzajewski za pracę dziennikarską otrzymał 4 nagrody: 3 "Telekamery" (2009 r., 2010 r., 2011 r.) w kategorii "komentator sportowy" i jedną "Złotą Telekamerę".

Nie zawsze w pracy w TVP było kolorowo, Kurzajewski został zawieszony w 2013 roku za naruszenie etyki dziennikarskiej. Wszystko przez reklamę w konkurencyjnej stacji Polsat.

Maciej Kurzajewski: życie prywatne

Maciej Kurzajewski przez blisko ćwierć wieku był w związku z Pauliną Smaszcz(-Kurzajewską). Para rozwiodła się w 2020 roku. Razem wychowywali dwoje synów: Franciszka i Juliana. Pomimo tego, że jego (była) żona gorzko wypowiadała się na temat ich małżeństwa, sam Kurzajewski nigdy nie odniósł się do jej słów. Powiedział jedynie, że rozwód zawsze będzie traktował jako porażkę.

Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek: od plotek o romansie po oficjalny związek

Jednak od czasu rozstania Katarzyny Cichopek z ówczesnym mężem, Marcinem Hakielem w marcu 2022 roku, od razu nasiliły się plotki na temat romansu dwójki prowadzących "Pytanie na śniadanie". Zraniony Hakiel wyznał również, że żona dopuściła się zdrady, lecz było to słowo przeciwko słowu.

I tak, w dniu 40. urodzin aktorki wyjawili oni (nie z własnej woli), że oficjalnie są parą.

"Najpiękniejszy prezent na 40 urodziny... Miłość. Pozdrawiamy z Izraela".
Maciej Kurzajewski dodał na swój Instagram takie samo zdjęcie z podpisem: "Cieszę się, że ten dzień mogę dzielić z Tobą!".

Maciej Kurzajewski: sport, bieganie, maraton, Ironman

Maciej Kurzajewski jest ogromnym fanem sportu: lubi biegać w maratonach, a w młodości trenował kolarstwo torowe i taniec nowoczesny. We wrześniu Maciej Kurzajewski ukończył swój pierwszy bieg Ironman w Poznaniu:

"Dla takich chwil warto żyć! Jeszcze kilka miesięcy temu nie wierzyłem, że mogę to zrobić! Wczoraj na mecie zawodów Ironman 70.3 w Poznaniu byłem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. RADOŚĆ!" - napisał na Instagramie Kurzajewski.

Zobacz też:

Dorota Zawadzka skomentowała związek Cichopek i Kurzajewskiego. Nie przebierała w słowach

Cichopek i Kurzajewski wydali fortunę na hotel. Tak bawili się w Izraelu!

Cichopek i Kurzajewski popełnili gafę? Eksperci miażdżą ich "coming out": To jest rodzaj teatru

Marcin Hakiel korzysta na romansie byłej żony. Paulina Smaszcz może mu pozazdrościć

Ksiądz gani Cichopek i Kurzajewskiego! "I on rozbił małżeństwo, i ona"

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy