Reklama

Marcin Hakiel

Przystojny tancerz znany z programu „Taniec z gwiazdami” przez wiele lat żyje na świeczniku. Kim jest Marcin Hakiel i jak zaczynał w show-biznesie?
Marcin Hakiel - najważniejsze informacje
Marcin Hakiel /www.instagram.com/marcinhakiel /Instagram

Marcin Hakiel - najważniejsze informacje

Przystojny tancerz znany z programu „Taniec z gwiazdami” przez wiele lat żyje na świeczniku. Kim jest Marcin Hakiel i jak zaczynał w show-biznesie?

Dzieciństwo

Urodzony w Gdyni 6 czerwca 1983 Marcin Hakiel od najmłodszych lat kocha taniec. Rodzice posłali go na lekcje tańca towarzyskiego do gdańskiego klubu „Perfekt”, które szybko zaowocowały sukcesami.
Hakiel ma młodszego brata, urodzonego w 1989 r.

Początki kariery

Taneczna kariera Hakiela nabrała rozpędu, gdy jego partnerką na parkiecie została Magdalena Soszyńska-Michno. W latach 2000–2005 wspólnie wytańczyli sobie drogę do finału Pucharu Europy oraz półfinałów mistrzostw świata. Następnie Hakiel krótko trenował z inną tancerką programu, Blanką Winiarską. W 2005 r. został jednak zaproszony do udziału w programie TVN „Taniec z gwiazdami” i wkrótce postanowił zrezygnować z kariery turniejowej.

„Taniec z gwiazdami”

Polacy poznali Hakiela jako partnera Katarzyny Skrzyneckiej w pierwszej edycji show. Para odpadła w ćwierćfinale, chociaż była typowana do zwycięstwa. Hakiel powrócił na parkiet w kolejnej edycji w parze z Katarzyną Cichopek. Szybko połączyła ich miłość – ku uciesze telewidzów, którzy oddawali na nich mnóstwo głosów w programie.
 
Zakochani postanowili przekuć tę sympatię w biznes. Wydali kurs tańca na DVD oraz książkę o podstawach tańca towarzyskiego. Na fali popularności Hakiel otworzył też własną szkołę tańca – najpierw w Warszawie, potem także w innych miastach. W 2007 r. wspólnie wystąpili w 1. Konkursie Tańca Eurowizji, w którym zajęli czwarte miejsce.

Po trzech latach Hakiel wrócił do tanecznego show. W dziesiątej edycji partnerował Dorocie Deląg, ale para odpadła z programu już w trzecim odcinku.

Dalsza popularność

Dzięki związkowi z Cichopek przed Hakielem otworzyło się wiele możliwości zawodowych i biznesowych. Prowadził własną firmę, został menadżerem żony oraz choreografem programów telewizyjnych. W 2019 r. ponownie zobaczyliśmy go na ekranie jako jurora w reaktywacji programu „Czar par”, a rok później wraz z żoną zasiadał w komisji finału Miss Polonia.

Rodzina

Prawdopodobnie pierwszą poważną partnerką Hakiela była Magdalena Soszyńska-Michno, również znana później z „Tańca z gwiazdami”. Towarzyszyła mu także na parkiecie jako zawodowa tancerka. Rozstali się w 2005 r.

W tym samym roku na planie drugiego sezonu „Tańca z gwiazdami” Hakiel poznał Katarzynę Cichopek, młodziutką gwiazdę serialu „M jak miłość”. Ich uczucie rodziło się na oczach telewidzów, którzy zachwyceni młodymi zakochanymi wybrali ich jako zwycięską parę edycji.

Hakiel i Cichopek stali się ulubieńcami mediów, a ich ślub, który odbył się w 2008 r. w Zakopanem, był wielkim wydarzeniem medialnym. Rok później na świat przyszedł ich syn Adam, a w 2013 r. do rodziny dołączyła córka Helena.

Obecnie

O Marcinie Hakielu głośno było głównie ze względu na jego nagłe rozstanie z żoną. Tancerz w dalszym ciągu prowadzi własną szkołę tańca i udziela się w mediach społecznościowych, budując własną markę. Mówi się, że rozstanie pary drastycznie wpłynęło na stan finansów Hakiela i że jego instagramowe rewelacje są tworzone wyłącznie dla zdobycia zasięgów, a co za tym idzie – pieniędzy.

Marcin Hakiel - Wiadomości

Marcin Hakiel - Zdjęcia

Marcin Hakiel - Wideo