Reklama
Reklama

Patricia Kazadi opowiedziała o swojej chorobie. Lekarze długo lekceważyli objawy

Patricia Kazadi (34 l.) to jedna z bardziej popularnych aktorek w Polsce. Obecnie gwiazda bardziej skupia się na produkcji muzyki i brylowaniu jako influencerka. Niedawno na swoim instagramowym koncie postanowiła poruszyć temat związany ze swoją chorobą.

Patricia Kazadi (posłuchaj!) to jedna z tych gwiazd, które bardzo chętnie pokazują w sieci swoje życie prywatne. Na instagramowym koncie prezentuje, gdzie spędza wakacje, a także jak wygląda jej dom. 34-latka czasami dodaje bardziej prywatne wpisy, jak ten dotyczący jej choroby. Aż trudno uwierzyć w to, że Kazadi jest tak poważnie chora. Nie wiedząc, że cierpi, można, by pomyśleć, że jest chodzącym okazem zdrowia.

Reklama

Patricia Kazadi opowiedziała o swojej chorobie

Jakiś czas temu Kazadi postanowiła wyjawić, że zmaga się z poważną chorobą. Aktorka przyznała, że jest to endometrioza. Aktorka udzieliła niedawno wywiadu dla WP Kobieta. To właśnie w szczerej rozmowie wyjawiła, że po wyznaniu o chorobie odezwało się do niej wiele kobiet, które również cierpią z powodu tej choroby.

"Endometrioza jest bardzo niesprawiedliwa i nierówna. Są dni, kiedy czujesz się dobrze i zapominasz, że chorujesz, a są takie, kiedy nie jesteś w stanie normalnie funkcjonować. Tylko osoba, która przechodzi przez to samo, może okazać ci ten rodzaj empatii, na który liczysz. Kiedy jesteś w złej formie, może pojawić się depresja. Wtedy nie masz ochoty wyżalać się koleżankom, bo wiesz, że nie do końca zrozumieją, a po drugie nie chcesz obarczać innych tym, że ciągle cierpisz i chorujesz" - powiedziała Kazadi.

Patricia wyjawiła, że proces diagnozowania był bardzo długi. Aktorka dodała również, że często słyszała od lekarzy, że taka jej uroda i nic nie da się z tym zrobić.

"Ten proces był trudny i skomplikowany. Notorycznie słyszałam, że taka moja uroda i to, nawet gdy byłam jeszcze nastolatką. Miałam bolesne miesiączki, pojawiał się okropny, promieniujący ból w krzyżu" - powiedziała Kazadi.

Patricia wyjawiła, że choroba zweryfikowała jej znajomości, a także podejście do życia. Okazuje się bowiem, że celebrytka przewartościowała nieco swoje życie i doszła do wniosku, że niektóre znajomości trzeba zakończyć, aby iść dalej. Dodała również, że aktualnie skupia się również na swoim zdrowiu psychicznym, które również wymaga odpowiedniej opieki. Aktorka zrezygnowała z toksycznych przyjaźni, a także zwolniła nieco tempo swojej pracy.

"Kiedy chorujesz, następuje ogromne przewartościowanie. Zaczynasz doceniać proste rzeczy. Kiedyś nie zrobiłabym przerwy na obiad, połączyłabym się z tobą z planu, za chwilę pojechała na kolejny, a zjadłabym o 22. Dziś nie dopuszczam do tego. Muszę dbać o siebie. To samo, jeśli chodzi o otoczenie. Coś mi nie służyło, było dla mnie toksyczne - ja się w tym lubowałam, uwielbiałam pływać w toksycznych relacjach. To był mój konik. A teraz jak widzę, że coś mi nie służy albo źle wpływa na moje zdrowie psychiczne czy fizyczne, serdecznie dziękuję. Odchodzę - zawodowo czy prywatnie - nie ma tej osoby już w moim życiu. Teraz moim priorytetem jest zdrowie" - powiedziała Kazadi.

Kazadi wspomniała również, że jej choroba była lekceważona przez wielu lekarzy. Większość mówiła, że to wina genetyki, co jest nieprawdą. 34-latka wyjawiła, że żadna kobieta nie powinna cierpieć z powodu tak bolesnej miesiączki. Patricia pewnego razu tak źle się czuła, że nie mogła normalnie funkcjonować.

"To są ewidentne objawy endometriozy, które były przez lekarzy lekceważone, zrzucane na karb genetyki. To nieprawda. Żadna kobieta nie powinna cierpieć podczas miesiączki do tego stopnia, że uniemożliwia jej to normalne funkcjonowanie. Na anomalie należy reagować. Szczerze mówiąc, po tylu latach cierpienia odczuwam ogromny żal" - powiedziała w wywiadzie aktorka.

Patricia Kazadi - kariera i życie prywatne

Patricia Kazadi urodziła się 17 marca 1988 roku w Warszawie. Była uczennicą Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu II stopnia im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Gra na fortepianie i komponuje.

Zadebiutowała w 2002 roku występem w programie "Szansa na sukces". 30 maja 2009 roku została nagrodzona Statuetką Serca Fundacji Polsat za wykonanie utworu Spice Girls "Wannabe".

Była dwukrotnie nominowana do Wiktorów, w 2012 roku w kategorii "odkrycie telewizyjne", a w 2013 roku w kategorii "gwiazda piosenki i estrady". W 2016 roku została uhonorowana statuetką "osobowości roku" przez magazyn "Osobowości i Sukcesy".

W lutym 2020 roku poinformowała, że zawiesza swoją działalność medialną. Dalej będzie jednak koncertować i występować w teatrze. W wywiadzie dla jednego z portali wyznała również, że zmaga się z depresją.

We wrześniu 2021 wydała singiel "Natural", a w grudniu - "Wyobraźnią". W maju 2022 roku zapowiedziała, że jesienią 2022 roku wyda nowy singiel.

Zobacz też:

Patricia Kazadi wyjawiła, co naprawdę stało się na weselu Pisarek! "Wszyscy zaczęli uciekać"

Patrycja Kazadi ujawnia, dlaczego zniknęła. "Czołgałam się na łokciach"


Gwiazdy i ich rozmiary stóp. Niektóre przykłady mogą zaskoczyć!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Patricia Kazadi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama