Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Omenaa Mensah jest przeciwna lekcjom religii w szkołach!

Omenaa Mensah (41 l.) wyraziła swoje zdanie na temat lekcji religii w polskich szkołach.

Dziennikarka w mediach wypowiada się na różne tematy. Teraz mogliśmy poznać jej zdanie na temat tego, co sądzi o lekcjach religii w szkołach.

Reklama

Okazuje się, że jest im zdecydowanie przeciwna!

W rozmowie z portalem "Jastrząb Post" wyznała, że są one zupełnie niepotrzebne. Podała też alternatywę.

"Zamiast zajęć z religii w szkole powinny być zajęcia z etyki bądź wychowania seksualnego. Religia powinna wrócić tam gdzie jej miejsce, czyli przy kościołach" - powiedziała.

Wyjawiła również, że gdy ona chodziła do szkoły, religia odbywała się na plebanii i dlatego uważa, że tak powinno być również dziś.

"Natomiast wprowadzanie takiego przymusu i trochę dyskryminowanie tych dzieci, które nie chcą chodzić na religię, albo wprowadzenie czegoś takiego, że religia jest w środku dnia. I co taki mały człowiek ma zrobić? Ma 8 lat, nie chodzi z jakiś względów na religię, ma siedzieć na świetlicy?" - zastanawia się.

Omenaa Mensah chciałaby również, aby w tym temacie nasz kraj czerpał wzorce z krajów zachodnich.

"Nie narzucajmy młodemu człowiekowi swojej woli. Przecież to jest każdego człowieka wolna wolna. W co wierzy, kiedy wierzy i jak wierzy" - postuluje.

***

Zobacz więcej materiałów z życia gwiazd:

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Omenaa Mensah

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »