Reklama
Reklama

​Olimpia Ajakaiye rozpalała męskie zmysły w telewizyjnym show. Jak dziś wygląda i co robi?

Rola prowadzącej emitowanego na antenie Polsatu programu "Przytul mnie" otworzyła przed Olimpią Ajakaiye drzwi do wielkiej kariery. Ćwierć wieku temu piękną studentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych zachwycali się telewidzowie. Nie została jednak telewizyjną celebrytką. Po kilku latach orbitowania na obrzeżach show-biznesu ciemnoskóra krakowianka zrezygnowała z obecności w mediach. Co dzisiaj robi?

Olimpia Ajakaiye zadebiutowała przed kamerą w roli prowadzącej "Na gapę" w Canal+, ale popularność przyniosły jej występy w polsatowskim "Przytul mnie". Rola wdzięczącej się do gości w studiu i do telewidzów egzotycznej piękności nie była jednak szczytem jej ambicji. Marzyła, żeby zostać aktorką. Występy w show dla dorosłych traktowała jedynie jak "rozgrzewkę" przed poważniejszymi wyzwaniami...

Te postawiła przed nią Małgorzata Potocka. To ona w 1998 roku zaproponowała uroczej studentce z Krakowa rolę Oliwki w serialu "Klasa na obcasach".

Reklama

"Pani Potocka jako pierwsza oczekiwała ode mnie czegoś więcej niż tylko tego, żebym ładnie wyglądała" - wspominała Olimpia Ajakaiye w rozmowie z "Tele Tygodniem".

Olimpia Ajakaiye od zadań (nie)specjalnych

Udział w "Klasie na obcasach" otworzył przez Olimpią drzwi do kariery aktorskiej. Tylko w 2000 roku dostała role w serialach "Sukces" i "Na dobre i na złe" oraz w filmie "To my". Rok później dołączyła do obsady "Zostać Miss".

"Nie muszę już biegać z castingu na casting, reżyserzy sami dzwonią do mnie z propozycjami. Nie mogę oczywiście przebierać w rolach, ale mogę je... wybierać" - opowiadała na łamach "Świata seriali".

Chcąc utrzymać się w show-biznesie, Olimpia zaczęła przyjmować oferty, które nie miały zbyt wiele wspólnego z aktorstwem. Zanim się obejrzała, została gwiazdą interaktywnych programików typu "Apetyt na kasę", "Szybka forsa" czy "Rozbij bank".

Zaczęła być postrzegana w środowisku filmowców jako dziewczyna od zadań "niespecjalnych" i mało poważnych, co sprawiło, że przestała dostawać satysfakcjonujące ją propozycje ról. Nie ułożyła się też jej współpraca ani z "Dzień dobry TVN", ani z "Pytaniem na śniadanie", które przez chwilę prowadziła.

W 2005 roku pojawiła się w jednym z odcinków "Magdy M.", po czym zdecydowała się zawiesić karierę i wrócić do zawodu projektantki mebli i dekoratorki wnętrz.

Olimpia Ajakaiye: z ekranu do designu

Jako architekt wnętrz Olimpia odniosła ogromny sukces już na starcie. Jej praca dyplomowa (broniła jej na Wydziale Projektowania Wnętrz krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych), na którą składała się m.in. kolekcja mebli inspirowanych formami organicznymi, otrzymała prestiżową nagrodę Złoty Medal Rektora ASP. Olimpia Ajakaiye dostała też Stypendium Twórcze Miasta Krakowa.

"Moje prace zostały wytypowane przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych, by reprezentować polski design w Berlinie, Hamburgu, Helsinkach, Genewie i Madrycie" - pisze o sobie w sieci, dodając, że współpracowała też z bardzo znaną firmą designerską i zajmowała się dla niej "tworzeniem koncepcji nowych produktów, analizą trendów oraz nadzorem nad pracą projektantów".

Olimpia Ajakaiye - oprócz ASP - ukończyła też krakowski Uniwersytet Pedagogiczny, dzięki czemu może prowadzić warsztaty projektowe dla dzieci (robi to m.in. w salonach Ikea oraz w ramach Akademii Młodego Architekta i Akademii Młodego Designera).

"Projektowanie mebli to moja wielka pasja, wielka miłość" - napisała Olimpia w mediach społecznościowych, gdy jeden z fanów zapytał ją, czy nie żałuje, że nie spełniły się jej marzenia o aktorstwie.

"Kocham i jestem kochana"

"Ciągnie wilka do lasu" - żartowała Olimpia, gdy w 2011 roku zgodziła się zagrać epizod w serialu "Julia".

"Chciałabym wrócić do aktorstwa, ale na własnych warunkach" - zadeklarowała w wywiadzie z "Tele Tygodniem".

Okazało się chyba, że "własne warunki" Olimpii nie odpowiadają reżyserom filmów i seriali, bo na koleją propozycję musiała czekać aż dziewięć lat. W 2020 roku wcieliła się w Zarinę w kilku odcinkach "Świętego", a w 2021 przyjęła ofertę dołączenia do stałej obsady "Na sygnale" - w doktor Afiyę Ogrodnik wciela się do tej pory.

Olimpia Ajakaiye wciąż zajmuje się projektowaniem mebli i wnętrz, prowadzi też własny program internetowy "Olimpia na tropie stylu".

Prywatnie Olimpia od kilku lat związana jest ze znanym aktorem Bogusławem Kudłkiem. I ona, i on chętnie zamieszczają na Instagramie i Facebooku wspólne zdjęcia. Wyglądają na bardzo szczęśliwych...

"Kocham i jestem kochana" - twierdzi aktorka, która przed laty rozpalała do czerwoności męską część widowni programu "Przytul mnie".


pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy