Reklama

Reklama

Reklama

Olgierd Łukaszewicz gwiazdą za zachodnią granicą. Zagrał w najpopularniejszym serialu!

Olgierd Łukaszewicz (75 l.) jest znany z najważniejszych produkcji w historii polskiej kinematografii. Nie jest mu obcy także los społeczeństwa. W rozmowie z "Życiem na Gorąco" opowiedział o kulisach udziału w najpopularniejszym niemieckim serialu oraz najistotniejszych rolach w życiu - męża, ojca oraz dziadka.

Olgierd Łukaszewicz ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Był związany z warszawskim teatrem Dramatycznym, Współczesnym, Powszechnym oraz Studio. W latach 80. wyjechał do Wiednia, gdzie przez osiem lat występował na niemieckojęzycznych scenach.

Jest znany z najważniejszych produkcji w historii polskiej kinematografii, takich jak "Perła w koronie", "Wesele", "Noce i dnie" albo "Gorączka". To także niezapomniany Albercik z "Seksmisji".

Grał również w serialach, m.in. w "Twarzach i maskach", "Plebanii", "Na dobre i na złe" czy historycznym "Czasie honoru". W ubiegłym roku odbyła się z kolei premiera sztuki "Aleja Zasłużonych" w której odegrał rolę męża Krystyny Jandy.

Reklama

Już jako student zadebiutował w filmie "Jowita". W krakowskiej szkole teatralnej poznał też przyszłą żonę - Grażynę Marzec, a w 1978 roku na świat przyszła ich córka, Zuzanna. Wspierał ukochaną, gdy ta walczyła z nowotworem, a dzisiaj spełnia się już w roli dziadka - Adama i Hani

Nie tylko aktorstwo jest jego wielką pasją, ale nie jest mu też obcy los społeczeństwa. Aktor założył fundację "My Obywatele UE", która ma pomóc rodakom w zrozumieniu, że mają podwójne obywatelstwo. 

Olgierd jest właśnie w trakcie przygotowywania koncertu z okazji 190. rocznicy Wielkiej Emigracji, na który zaprasza międzynarodowych artystów m.in. z Franci czy Niemiec. 

Olgierd Łukaszewicz robi karierę za granicą

W rozmowie z "Życiem na Gorąco" aktor zdradził kulisy udziału w jednym z najpopularniejszych seriali niemieckich "Der Masuren-Krimi". Ten hit zgromadził przed odbiornikami wielomilionową publiczność!

Mimo licznych komplikacji z powodu pandemii, gwiazdor nadal ma w sobie spore pokłady siły i motywacji, aby zaangażować się w ciekawe projekty aktorskie. Teraz jednak przyszło mu odegrać kilka najważniejszych życiowych ról w domu - męża, ojca oraz dziadka

Aktor dodał, że ma bliskie relacje z wnukami, a ze starszym Adamem (który zbliża się już do osiemnastki) prowadzi dyskusje na tematy międzynarodowe. Hania natomiast odziedziczyła po nim artystyczną duszę, ma również talent do języków obcych. 

Olgierd ma nadzieję, że ten kontakt zaprocentuje, gdy będzie już niedołężnym staruszkiem.

Zobacz też:

Olgierd Łukaszewicz: Miłość jest potęgą

Czarne chmury nad małżeństwem Piotra Kraśki

Gwiazdy chwalą się mamami. Wojciechowska ma aż dwie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Olgierd Łukaszewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »