Reklama
Reklama

O romansie Cieślaka ze znaną aktorką plotkowała cała ekipa serialu "07 zgłoś się". A prawda była zadziwiająca

Bronisław Cieślak, któremu niewyobrażalną popularność przyniosła rola w "07 zgłoś się", miał – zwłaszcza w czasie, gdy emitowano serial - ogromne powodzenie u kobiet. Nie było chyba na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku Polki, która nie wzdychałaby do niego. Dopiero po śmierci uwielbianego aktora (odszedł 2 maja 2021 roku) wyszło na jaw, że smalił cholewki do Ewy Florczak, grającej w kultowej produkcji TVP Ewę Olszańską. Musiał jednak obejść się smakiem. Oto co się okazało...

Ewa Florczak była już 3 lata po obronie dyplomu w warszawskiej szkole teatralnej, gdy reżyser Krzysztof Szmagier zaproponował jej dołączenie do obsady "07 zgłoś się", którego pierwszą serię kilka miesięcy wcześniej oglądała cała Polska. Ewa, 29-letnia aktorka bez wielkiego jeszcze wtedy doświadczenia, przyjęła ofertę z nadzieją, że udział w popularnym serialu otworzy jej drzwi do kariery.

Już pierwszego dnia na planie Ewa zauważyła, że wpadła w oko Bronisławowi Cieślakowi, w którym podkochiwały się wszystkie pracujące przy produkcji "07 zgłoś się" kobiety. Dziś twierdzi, że była chyba jedyną członkinią ekipy, która nie szalała na jego punkcie.

Reklama

Bronisław Cieślak: Ewa Florczak świetnie się czuła w jego towarzystwie, ale... nie było chemii

O tym, że Bronisław Cieślak uwielbiał z nią flirtować i robił to przy każdej okazji, Ewa Florczak po raz pierwszy opowiedziała na początku 2016 roku podczas wizyty w studiu TVP Seriale z okazji 40-lecia "07 zgłoś się". Więcej szczegółów na temat jej relacji ze Sławkiem, bo tak przyjaciele zwracali się do Cieślaka, ujawniła jednak dopiero po śmierci aktora.

"Zdjęcia kręciliśmy w różnych miejscach. Podróżowaliśmy po całej Polsce, a Sławek zawsze chciał, żebyśmy jechali razem. Świetnie się czuliśmy w swoim towarzystwie" - powiedziała w wywiadzie dla "Plejady".

Ewa Florczak pamięta, że cała ekipa plotkowała, że ma romans ze starszym o 6 lat gwiazdorem.

Faktem jest, że Florczak i Cieślak spędzali ze sobą każdą wolną chwilę, czekając na kolejne ujęcia.

"Byliśmy po prostu zdani na siebie, ale - jak to się mówi - to nie była moja grupa krwi, więc nie było chemii" - wspominała po latach w rozmowie z autorem książki "07 zgłasza się. Kulisy powstawania serialu".

Bronisław Cieślak: Jednym uśmiechem potrafił rozkochiwać w sobie dziewczyny

Ewa Florczak nie kryje, że uwielbiała Bronisława Cieślaka jako kolegę, ale jako mężczyzna nie wzbudzał w niej pożądania.

"Był fantastyczny, miły, fajny. Kiedy pracowaliśmy razem na planie "07 zgłoś się", on mi zawsze pomagał, radził w sytuacjach różnych - prywatnych, życiowych, zawodowych. Był do mojej dyspozycji... Ale nasza relacja była czysto platoniczna" - wyznała w wywiadzie dla TVN24.

Ewa Florczak nie zagrała we wszystkich odcinkach "07 zgłoś się". Kiedy w 1987 roku Krzysztof Szmagier po trzyletniej przerwie postanowił "dokręcić" trzy epizody, nie zgodziła się w nich wystąpić, bo uznała, że reżyser nie ma pomysłu na jej postać.

"Nie chciałam, żeby Ewa Olszańska była jedynie "ozdobnikiem", milczącym dodatkiem do Borewicza i jego tłem" - tłumaczyła autorowi książki "Kultowe seriale".

Aktorka żałowała tylko jednego - że straciła kontakt z Bronisławem Cieślakiem. Szybko jednak zapomniała o uroczym koledze, bo zakochała się w swoim studencie - Sławomirze Orzechowskim, który wkrótce został jej mężem (doczekali się syna i córki, od dawna już nie są razem).

Wiele lat po zakończeniu zdjęć do "07 zgłoś się" Ewa Florczak i Bronisław Cieślak odnowili swoją znajomość. 

"Dziś już mało jest takich mężczyzn, którzy potrafią jednym uśmiechem rozkochiwać w sobie dziewczyny. Sławek umiał uwodzić, ale nigdy nie przekraczał granic. Był dżentelmenem, a kobiety, które adorował, czuły się przy nim podziwiane i uwielbiane, ale też bezpieczne - powiedziała aktorka, wspominając kolegę na antenie TVN24.

Zobacz też:

Edward Miszczak wyjawił, co Bronisław Cieślak myślał o jego związku z Anną

Tak wyglądał pogrzeb Bronisława Cieślaka. Pożegnali go bliscy, artyści i politycy

Źródła:

1. Program TVP Seriale "Jubileusz "07 zgłoś się" w TVP Seriale", emisja 10 stycznia 2016.

2. Wywiad z E. Florczak, "Plejada", listopad 2021.

3. Książka P. K. Piotrowskiego "07 zgłasza się. Kulisy powstawania serialu", wyd. 2013.

4. Książka P. K. Piotrowskiego "Kultowe seriale", wyd. 2011.

5. Rozmowa z E. Florczak, TVN24, emisja 2 maja 2021 (tvn24.pl/kultura-i-styl/bronislaw-cieslak-nie-zyje-ewa-florczak-sierzant-ewa-olszanska-z-07-zglos-sie-wspomina-aktora-5083696).

 


Źródło: AIM
Dowiedz się więcej na temat: Bronisław Cieślak | Ewa Florczak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy