Reklama
Reklama

O jego związku z Agnieszką Harlą było głośno. Zostawiła go dla znanego milionera

Paweł Deląg poznał Agnieszką Harlę na ulicy w Gdańsku. Miał 33 lata i – jak mówił w wywiadach – szukał kobiety, która zobaczy w nim nie popularnego aktora, ale spragnionego miłości mężczyznę. Agnieszka, mieszkająca wtedy w Paryżu modelka, nie miała pojęcia, że Paweł jest gwiazdą. Gdy w końcu skojarzyła go z Jarkiem Psikutą z filmu „Chłopaki nie płaczą”, była już w nim zakochana po uszy i z wzajemnością.

Gdy pod koniec 2004 roku Paweł Deląg przypadkiem wpadł na Agnieszkę Harlę na gdańskim Długim Targu, dokąd - jak żartował - wybrał się z kolegą "na podryw", był świeżo po rozstaniu z Patrycją Markowską, miał na koncie zakończone rozwodem małżeństwo z Katarzyną Gajdarską, która urodziła mu syna Pawła, był ojcem 3-letniego Mikołaja z jednego ze swych nieformalnych związków, a na liście jego byłych partnerek wręcz roiło się od nazwisk pięknych i znanych kobiet.

Reklama

"Moje - rzekomo bardzo liczne - podboje miłosne są wymysłem prasy, plotkami, których nie zamierzam nigdy komentować" - zarzekał się w wywiadzie dla "Echa Dnia", dodając, że tak naprawdę nie spotkał jeszcze kobiety, której gotów byłby całkowicie się podporządkować.

Paweł Deląg: Przy Agnieszce Harli po raz pierwszy od dawna poczuł się bezpieczny

Paweł Deląg, który na przełomie XX i XXI wieku był uważany za najprzystojniejszego polskiego aktora młodego pokolenia (nie odmawiano mu też, oczywiście, talentu) skarżył się w wywiadach, że ma pewien problem z kobietami.

"Kobiety widzą we mnie przede wszystkim aktora, a dopiero po chwili mężczyznę. Utożsamiają mnie z bohaterem, którego widziały na ekranie i szukają we mnie potwierdzenia swoich wyobrażeń na jego temat. Ciężko tym oczekiwaniom sprostać. Kobiety nie znają prawdziwego Deląga" - wyznał na łamach "Echa Dnia".

"Marzę, żeby spotkać dziewczynę, która nie będzie mnie znała z ekranu" - powiedział.

ZOBACZ KONIECZNIE: Przeraźliwe wieści z domu Kukulskiej. Pilnie trafiła pod opiekę specjalistów

Polska modelka mieszkająca i robiąca karierę w Paryżu, Agnieszka Harla, gdy ich drogi się skrzyżowały, nie rozpoznała w Pawle aktora ze swojego ulubionego filmu "Chłopaki nie płaczą".

"Dopiero po jakimś czasie zorientowałam się, że grał Jarka Psikuta w filmie, który znam przecież na pamięć. Nie mieszkam w Polsce od dawna, nie oglądałam telewizji, rzadko chodziłam do kina. I wtedy, gdy dotarło do mnie, że to "ten Deląg", przestraszyłam się, bo czytałam kiedyś, że rzuca kobiety po tygodniu. Bałam się angażować w ten związek" - opowiadała w rozmowie z "Galą", wspominając początki swego związku z Pawłem.

Wystarczyła chwila rozmowy, by oboje uznali, że warto kontynuować znajomość. Wymienili się numerami telefonów i wstępnie umówili, że wybiorą się razem na plażę.

"Jesteśmy nad Zatoką Pucką, na jednej z plaż. Rozłożyłem ręcznik, żeby poczytać książkę. Agnieszka obok. I jakimś cudem pozwoliła mi położyć głowę na swoim brzuchu. I to było tak spokojne, pozbawione niezdrowej ekscytacji, że poczuliśmy, że chyba nie jest to jednak tylko zwykła znajomość. Pierwszy raz od dawna poczułem się bezpieczny" - wyznał aktor "Gali".

Paweł Deląg i Agnieszka Harla: Przez kilka miesięcy kursowali między Paryżem a Warszawą, by pobyć ze sobą

Dwa tygodnie po pierwszej romantycznej randce z Pawłem Agnieszka musiała wracać do Paryża. Aktor odprowadził ją na lotnisko i obiecał, że wkrótce ją odwiedzi.

Kilka godzin później modelka niemal nie zginęła w wypadku samochodowym. Taksówkarz, który wiózł ją do domu, nie przeżył... Jej, na szczęście, nic poważnego się nie stało, ale i tak musiała spędzić w szpitalu trzy dni. Paweł, gdy dowiedział się, że Agnieszka otarła się o śmierć, natychmiast poleciał do Francji. Wtedy przyszło jej do głowy, że Paweł jest jej po prostu przeznaczony.

"Pracuję od rana, wieczorem jestem tak zmęczona, że zasypiam, jak kładę głowę na poduszkę. Z daleka od rodziny i przyjaciół... I nagle pojawia się Paweł, który pokazuje mi, że w życiu nie chodzi tylko o to, żeby przetrwać z dnia na dzień" - mówiła "Vivie!".

Kolejne miesiące minęły im na ciągłych podróżach. Spotykali się w Paryżu, ale też w Warszawie.

"Nie wyobrażam sobie, żeby taka sytuacja mogła trwać długo" - wyznała modelka, opowiadając o życiu na walizkach.

"Trzy razy rozpakowywała i znów pakowała walizki w moim mieszkaniu. Tyle samo, ile ja w jej. Ale to się skończy" - deklarował aktor.

Paweł Deląg: Chciał się żenić, ale nic z tego... Był za biedny dla modelki?

Latem 2005 roku Agnieszka i Paweł zdradzili w wywiadzie, że zdarza się im rozmawiać o ślubie, ale wcale go nie planują.

"Przyjdzie odpowiedni moment, to będzie ślub. Na razie jest nam dobrze tak, jak jest i nie ma potrzeby tego zmieniać" - stwierdziła modelka w rozmowie z "Vivą!".

"Uważam, że takie rzeczy jak ślub powinny dziać się same. Na pewno jakiś ślub kiedyś będzie. I dzieci będą... Nie miałbym nic przeciwko. Niektórzy sobie tak planują: za rok, za dwa. A to ma po prostu się zdarzyć i już" - dodał aktor.

Niestety, Agnieszce i Pawłowi nie dane było przejść przez życie razem. Po dwóch latach rozstali się.

"Deląg, wyceniony przez magazyn "Forbes" na 210 tysięcy PLN, okazał się dla modelki Agnieszki Harli zbyt biedny" - ogłosił portal samotni.fora.pl.

Faktem jest, że Harla zostawiła Pawła dla milionera... Piotra Woźniaka-Staraka, z którym jednak też nie zbudowała zbyt trwałej relacji.

Paweł Deląg pocieszył się po rozstaniu z Agnieszką w ramionach francuskiej aktorki Marie Mouté, poźniej spotykał się m.in. z Emmą Kiworkową, Dominiką Kulczyk i Ewą Misiak, a dziś - co potwierdził na antenie Radia Zet - jest w szczęśliwym związku z kobietą, której tożsamości nie chce ujawniać.

Źródła:

1. Wywiad z P. Delągiem i A. Harlą "Jak się rozstają, jak się kochają", autor I. Bednarz, "Viva!", nr 15/2005.

2. Wywiad z P. Delągiem i A. Harlą, autor K. Przybyszewska, "Gala", nr 4/2005.

3. Artykuł "Paweł Deląg wypiera się dawnych związków?", autor K. Chibowska, Plejada, listopad 2019 (plejada.pl/zdjecia-gwiazd/pawel-delag-i-jego-zwiazki-wszystkie-kobiety-skrzynecka-markowska-sworowska-kiworkowa/20y55zl).

4. Artykuł "Intymne wyznania Pawła Deląga", autor A. Szczukiewicz, "Echo Dnia. Relax", nr 37/2001.

5. Artykuł "Największe rozstania 2006", autor nieznany, samotni.fora.pl, styczeń 2007 (samotni.fora.pl/zdrowie-moda-i-uroda,37/nastepnenajwieksze-rozstania-2006,519.html).

6. Podcast "WojewódzkiKędzierski", odc. "Jesteśmy romantyczni" z udziałem P. Deląga, wrzesień 2023 (www.youtube.com/watch?v=NhJBWA9Pjwg).

Zobacz też:

Paweł Deląg został... dziadkiem! Posypały się liczne gratulacje!

Jakimowicz nie odpuszcza Pawłowi Delągowi

Źródło: AIM
Dowiedz się więcej na temat: Paweł Deląg
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy