Reklama
Reklama

Nie żyje polski dziennikarz i fotoreporter. W specjalnym komunikacie żegna go całe miasto

W sobotę 6 kwietnia po kraju rozniosły się wieści o śmierci 67-letniego fotoreportera i człowieka mediów Aleksandra Piekarskiego. Mężczyzna zasłynął szczególnie w Kielcach, gdzie mieszkańcy nie kryją rozpaczy w związku z ponurą wiadomością. Padło też kilka chwytających za serce słów.

Sobotni poranek i popołudnie obfituje w żałobne wieści. Najpierw media podały informację o śmierci 27-letniego aktora poszukiwanego przez policję, a następnie krajem wstrząsnęła smutna wiadomość o odejściu słynnej Zofii Kucówny. Jak się okazuje, to nie koniec podobnych doniesień. W piątek 5 kwietnia zmarł bowiem popularny fotoreporter Aleksander Piekarski. Miał 67 lat.

Reklama

Przyjaciele zmarłego fotoreportera wyrażają żal i kondolencje

Fotoreporter przez wiele lat pracował dla kieleckiego dziennika "Echo dnia", gdzie publikowane były jego zdjęcia. Łącznie w tym tytule spędził aż 40 lat, po czym w 2021 roku przeszedł na emeryturę. Pracę w zawodzie Piekarski rozpoczął jeszcze jako 19-latek i podobno nawet w ostatnich latach życia rwał się do zajęć.

"Alek był jedną z tych osób, których nie da się zastąpić. W pracę angażował się na całego, często nawet w środku nocy zrywał się, aby relacjonować ważne wydarzenia. Pomocny, pełen życia i z ogromnym poczuciem humoru. Takiego go zapamiętamy" - przekazał w pożegnalnym komunikacie redaktor naczelny "Echa dnia" Stanisław Wróbel.

Nie żyje Aleksander Piekarski. Żegnają go całe Kielce

Pożegnalny wpis poświęcony Piekarskiemu opublikował też facebookowy profil miasta Kielce. Powód stojący za takim gestem jest prosty. Jak czytamy w oświadczeniu, Aleksander Piekarski "przez dekady relacjonował ważne wydarzenia z życia Kielc i regionu świętokrzyskiego". Co więcej, "jego zdjęcia dokumentowały zmiany jakie zachodziły w naszym kraju i przenosiły czytelników w najróżniejsze miejsca". Pod postem szybko zaroiło się od głosów przepełnionych żalem przyjaciół i fanów dorobku fotoreportera:

  • "Bardzo przykra i ogromną strata, wspaniały człowiek";
  • "Spoczywaj w pokoju, kolego";
  • "Ogromna strata, wspaniały człowiek, nie mogę uwierzyć, Spoczywaj w spokoju" - komentarze o takiej i podobnej treści przewijają się na Facebooku.

Kiedy pogrzeb Piekarskiego?

Pogrzeb Aleksandra Piekarskiego odbędzie się we wtorek 9 kwietnia od godziny 12:00. Zostawił po sobie pogrążoną w żałobie żonę Katarzynę, a także syna i wnuczkę.

Zobacz też:

Nagła i szokująca śmierć uwielbianego aktora. Przyjaciele nie mogą w to uwierzyć

Stanisława Ryster nie żyje. Wielka żałoba w całej Polsce

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: nie żyje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy