Reklama
Reklama

Natalia Kukulska przeżyła gigantyczną tragedię jako 4-letnie dziecko. "Żal, ból, tęsknota będą już zawsze cichymi kompanami"

Natalia Kukulska od najmłodszych lat związana była z muzyką. Jej pierwszy przebój "Puszek Okruszek" znała cała Polska. Wszyscy pamiętali również tragedię, która dotknęła dziewczynkę, gdy miała zaledwie cztery lata. Cień przedwczesnej śmierci matki - Anny Jantar - towarzyszy jej przez całe życie. Jak poradziła sobie ze stratą? Jaką matką jest dziś Natalia Kukulska?

Natalia Kukulska to piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i producentka muzyczna od lat odnosząca sukcesy w branży. Jest córką Anny Jantar (posłuchaj!) i Jarosława Kukulskiego. 

Od ponad 20 lat związana jest z muzykiem Michałem Dąbrówką, z którym ma trójkę dzieci. Piosenkarka w wywiadach wielokrotnie wspominała, że rodzina jest dla niej najważniejsza. Być może jest tak, ponieważ sama bardzo wcześnie straciła matkę.

Reklama

Ile lat ma Natalia Kukulska?

Natalia Kukulska urodziła się  3 marca 1976 r. w Warszawie. W tym roku obchodzi 47. urodziny. Zaledwie 11 dni po jej czwartych urodzinach doszło do katastrofy samolotu, w której zginęła jej matka, Anna Jantar. Mimo że minęło wiele lat, piosenkarka doskonale pamięta tamten dzień, choć obraz samej Jantar powoli zaciera się w jej głowie.

Natalia Kukulska i Anna Jantar - 43 lata temu rozdzieliła je tragedia

14 marca 1980 r. Anna Jantar wracała do Polski z kilkumiesięcznego tournée po Stanach Zjednoczonych. Niestety, nigdy nie dotarła do domu. Samolot PLL LOT Ił-62 "Mikołaj Kopernik", którym leciała z Nowego Jorku do Warszawy uległ poważnej awarii i rozbił się dosłownie na kilkadziesiąt sekund przed planowanym lądowaniem.

Siła uderzenia była tak duża, że żadnemu z pasażerów nie udało się ujść z życiem. Na miejscu zginęła 87 osób -77 pasażerów i 10 członków załogi. Na lotnisku na Annę Jantar czekała rodzina - mąż oraz kilkuletnia córka, która nie mogła się doczekać spotkania z mamą. Katastrofa sprawiła, że już nigdy do niego nie doszło.

Oprócz piosenkarki, na pokładzie feralnego samolotu znajdowali się m.in. członkowie amatorskiej reprezentacji bokserskiej USA i amerykański etnomuzykolog Alan Merriam. Symboliczny, zbiorowy grób ofiar tej tragedii znajduje się na Cmentarzu Komunalnym Północnym na Wólce Węglowej w Warszawie.

Natalia Kukulska o śmierci matki - "staram się nie wracać do tego często"

Choć 14 marca 1980 r. Natalia miała zaledwie 4 lata, ten dzień na zawsze został w jej pamięci: "Wtedy na lotnisku, tuż po katastrofie, w tym zamieszaniu, wśród płaczących ludzi nie rozumiałam, co się stało. Pamiętam, jak babcia wyrwała mi z rąk bukiet frezji i rzuciła je na ziemię. Pamiętam karetki pogotowia, które reanimowały rodziny, rozlewał się alkohol podawany na uspokojenie. Resztę znam z opowiadań" - powiedziała w wywiadzie dla "Gali".

Minęło wiele czasu, zanim mała Natalka zrozumiała, że już nigdy nie zobaczy matki. W opiece nad nią na co dzień pomagali Jarosławowi Kukulskiemu dziadkowie dziewczynki. Szczególnie bliską więź nawiązała z babcią (mamą Anny Jantar) Haliną Szmeterling. Żal po stracie matki, tęsknota i samotność tkwiły w niej przez długie lata. Ukojenie przyniosła natomiast muzyka.

Jednym z najważniejszych utworów w dorobku Natalii Kukulskiej jest ten napisany dla matki "Niewidzialna Dłoń". Sama jednak długo nie chciała śpiewać piosenek z repertuaru Anny Jantar.

Dwa lata temu Natalia Kukulska poświęciła matce obszerny wpis w social mediach. W 41. rocznicę jej śmierci napisała na Instagramie: 

"To już "41 14 marców" bez niej. Ta odwrotność cyfr, ta ironia losu, gdy jesteś na szczycie zawodowym i wszystko się zatrzymuje z hukiem... gdy już lądujesz, widzisz swój cel, ale jest on brutalnie skreślony na zawsze. Tyle planów, tyle oczekiwań, tyle niepewności w sobie i tak wiele radości na ukojenie tęsknoty po 3 miesiącach nieobecności".

"Tak miało być? Może… Wierzę, że w ogólnym życia rozrachunku wszystko się układa w całość, ale żal, ból, tęsknota będą już zawsze cichymi kompanami" - dodała w dalszej części wpisu.

Jaką matką jest Natalia Kukulska?

Piosenkarka ma trójkę dzieci - Jana, Annę i najmłodszą Laurę, którą niedawno pierwszy raz pokazała publicznie. W jednym z wywiadów przyznała, że bała się macierzyństwa - nie dość, że zdecydowała się na nie szybciej niż większość koleżanek, to jeszcze przez to, że bardzo wcześnie straciła matkę, nie miała wzorca, który mogłaby naśladować. Postanowiła jednak zdać się na intuicję. 

"Starałam się być matką taką, jaką sobie wyobrażałam, że powinnam być. Bliską, by nie powodować dystansu, w którym nie będziemy w prawdzie" - mówiła w wywiadzie dla magazynu "Viva!", po czym dodała. - "Starałam się więc być matką taką, której można powiedzieć o wszystkim. Ciepłą, ale i wskazującą różne drogi, jak to ciepło domowe rozpalać. Bycie razem, wspólne posiłki". Dziś, mimo że dwójka jej dzieci jest już dorosła, Natalia Kukulska wciąż wspiera je w życiowych wyborach.

Zobacz także:

Cała Polska śpiewała jej przeboje. Jak wyglądała kariera Anny Jantar?

Natalia Kukulska pokazała młodszą córkę - cudowna drużyna!

Córka Natalii Kukulskiej na Instagramie - podobieństwo jest uderzające!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Natalia Kukulska | Anna Jantar
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy