Reklama

Natalia Kukulska

Natalia Kukulska urodziła się 3 marca 1976 roku w Warszawie. Jest polską piosenkarką, producentką muzyczną, autorką tekstów. 
Natalia Kukulska - najważniejsze informacje
Natalia Kukulska /Andras Szialgyi /MWMedia

Natalia Kukulska - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  03.03.1976

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Anna Jantar,
  • Michał Dąbrówka
 • Zawód:

  wokalista/ka

 • Nagrody:

  Platynowa płyta, Złota płyta, Nagroda Muzyczna "Fryderyk”

Natalia Kukulska urodziła się 3 marca 1976 roku w Warszawie. Jest polską piosenkarką, producentką muzyczną, autorką tekstów. 

Życiorys

Natalia Kukulska jest owocem miłości kompozytora Jarosława Kukulskiego oraz legendy polskiej sceny muzycznej – Anny Jantar. W wieku 4 lat dziewczynka straciła matkę, która zginęła tragicznie w katastrofie lotniczej w Okęciu. Wychowywał ją ojciec. Od najmłodszych lat interesowała się muzyką. Ma przyrodniego brata Piotra, który próbował swoich sił jako raper. 

Kariera

Natalia Kukulska bardzo wcześnie rozpoczęła swoją karierę muzyczną. Już w wieku 10 lat wydała swój pierwszy album pt. „Natalia”, a rok później powstał album „Bajki Natalii”. Obydwie płyty sprzedały się w ponad dwóch milionach egzemplarzy! Jednak to „Bajki Natalii” zostały wyróżnione pierwszą Platynową Płytą w historii polskiej fonografii. Płyta ta została stworzona z udziałem słynnych polskich aktorów takich jak Irena Kwiatkowska, Anna Seniuk, Janusz Gajos czy Jan Kobuszewski.

Trzecią płytę „Światło” wydała już jako dorosła artystka w 1996 roku. Album utrzymany w rytmach R&B i soulu uzyskał status złotej płyty. Największą jednak popularność zdobyła płyta „Puls”, z której pochodzą takie przeboje jak „Im więcej ciebie, tym mniej” czy „W biegu”. Album ten został wielokrotnie nagradzany i uzyskał status złotej, platynowej, a nawet multiplatynowej płyty.

W 1997 roku wzięła udział w Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Szwecji, gdzie publiczność okrzyknęła ją najlepszą artystką edycji festiwalu, a jury przyznało jej III nagrodę. W Sopocie również zdobyła nagrodę publiczności oraz II nagrodę jury.

Kolejny album zatytułowany „Autoportret” pojawił się w 1999 roku, w którym pojawił się cover piosenki Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście”. Do tej pory artystka wydała 13 albumów, a ostatni pochodzi z roku 2020. Dodatkowo jeden album upamiętnia twórczość Anny Jantar – płyta wydana w 2005 roku zawiera utwory z repertuaru matki Kukulskiej.

Natalia Kukulska na swoim koncie ma takie nagrody jak: Telekamera, nagroda Telewizji Polskiej za Indywidualność Roku. Dwanaście razy była nominowana do nagrody Fryderyka, którą w końcu zdobyła za album „Szukaj w snach”, stworzony razem z gitarzystą Markiem Napiórkowskim.

Jest również pierwszą polską artystką, która wystąpiła na Świątecznej Gali w Watykanie „Natale in Vaticano”. Towarzyszyły jej światowe gwiazdy sceny muzycznej takie jak Lauryn Hill czy Ronan Keating. 

Życie prywatne

Natalia Kukulska swojego męża – Michała Dąbrówkę – poznała przy pracy nad albumem „Puls”. W 2000 roku para powiedziała sobie sakramentalne „tak” i od tamtej pory tworzą zgrany duet zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Para wspólnie doczekała się trojga dzieci: Jana (ur. 2000), Anny (ur. 2005) oraz Laury (ur. 2017).

Artystka bardzo chętnie wykorzystuje swoją sławę w słusznych celach. Za swoją działalność charytatywną została wyróżniona statuetką  „Gwiazda Dobroczynności”. W 2007 roku została ambasadorką organizacji UNICEF i wspierała akcję „Szkoły dla Afryki”. Znana jest z działań na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, pomagającym osieroconym dzieciom. 

Natalia Kukulska - Wiadomości

Natalia Kukulska - Zdjęcia

Natalia Kukulska - Wideo