Reklama
Reklama

"Milionerzy". Kulesza, Suchora, Cielecka oraz Kuligowska grały o milion. Co to jest facetektomia?

We wtorek 7 marca stacja TVN pokazała specjalny odcinek teleturnieju "Milionerzy". Z okazji Dnia Kobiet w programie udział wzięły wyjątkowe uczestniczki: Agata Kulesza, Agnieszka Suchora, Magda Cielecka oraz Marta Kuligowska.

Z okazji Dnia Kobiet w fotelach graczy teleturnieju "Milionerzy" zasiadły aktorki Agata Kulesza, Agnieszka Suchora, Magda Cielecka i dziennikarka Marta Kuligowska.

"Milionerzy". Suchora i Kulesza odpadły na pytaniu o utwór Stanisława Moniuszki

Podczas nagrania w pierwszym zespole na pytania stawiane przez prowadzącego Huberta Urbańskiego odpowiadała Agata Kulesza i jej najbliższa przyjaciółka, na dobre i na złe, Agnieszka Suchora. 

Obie aktorki doszły do pytania za 250 tys. zł. Co skomponował Stanisław Moniuszko na bazie ludowej piosenki "Wlazł kotek na płotek"?

Reklama
  • A. kanon trzygłosowy
  • B. trzyaktową operę
  • C. operetkę
  • D. marsz weselny

Kulesza i Suchora nie były pewne. Poprosiły o koło ratunkowe. Obawiając się, że stracą wygrane do tej pory pieniądze, zrezygnowały z dalszej gry. Prawidłową odpowiedzią byłą odpowiedź A. Kulesza i Suchora wygrały na rzecz fundacji TVN 125 tys. zł.

"Milionerzy" Cielecka i Kuligowska usłyszały pytanie o facetektomię

Drugi team tworzyła Magdalena Cielecka oraz dziennikarka TVN Marta Kuligowska. Panie musiały odpowiedzieć na pytanie o facetektomię, które było warte 500 tys. zł.

Facetektomia to?

  • A. przejaw mizoandrii
  • B. feminizm w natarciu
  • C. brylantowy szlif
  • D. operacja kręgosłupa.

Magda Cielecka i Marta Kuligowska również zrezygnowały z gry. Choć zadzwoniły do przyjaciela, którym okazał się Maciej Stuhr. Jednak aktor nie zdążył udzielić odpowiedzi. Cielecka I Kuligowska zdobyły 250 tys. zł. Prawidłowa odpowiedź to D. operacja kręgosłupa. 

Wygrana ze specjalnego odcinka "Milionerów" w wysokośći 375 tys. zł. zasili konto Fundacji TVN. Najważniejszym projektem fundacji jest obecnie budowa pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka. 

"Milionerzy". Kto wygrał milion?

19 września 2022 po raz piąty w historii tego programu padła główna wygrana. Zawodnik musiał odpowiedzieć na pytanie o kompozytora popularnego w Azji utworu "Modlitwa dziewicy". Szczęśliwym zwycięzcą został Tomasz Orzechowski, który uwielbia quizy i od lat bierze udział w teleturniejach.

Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła pięć razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska. We wrześniu ubiegłego roku czwartym milionerem został Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". 

Zobacz też:

"Milionerzy". Biały krzyż rycerzy maltańskich jest podobny do herbu Wejherowa czy Malty?

"Milionerzy". Herb szlachecki mający na tarczy w polu czerwonym srebrną literę "T" to herb Tusk, Hołownia, czy Ziobro?

Hollywoodzki aktor zmienił się nie do poznania. Co się stało z gwiazdorem?

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy