Reklama

Reklama

Reklama

"Milionerzy". Godłem ZSRR były skrzyżowane sierp i młot, a co było na godle NRD?

"Godłem ZSRR były skrzyżowane sierp i młot, a godłem NRD młot i...". Takie pytanie usłyszał gracz w kolejnym powtórkowym odcinku "Milionerów".

Stacja TVN rozpoczęła emisję nowych odcinków teleturnieju "Milionerzy". Jak zwykle w fotelu prowadzącego zasiadł Hubert Urbański. W 516 odcinku  "Milionerów" grę kontynuował Tomasz Madej. Uczestnik zmierzyła się z pytaniami postawionymi przez Huberta Urbańskiego jak przydomek Juventusu.

"Milionerzy". Godłem ZSRR były skrzyżowane sierp i młot, a co było na godle NRD?

Godłem ZSRR były skrzyżowane sierp i młot, a godłem NRD młot:

Reklama

  • A: skrzyżowany z kielnią 
  • B: wystający spod cyrkla 
  • C: spoczywający na księdze
  • D: pneumatyczny

Tomasz długo się wahał. Ostatecznie obstawił  odpowiedź B. Czy słusznie?

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o godło NRD

Na godle NRD widać młot otoczony kłosami wystający spod cyrkla. Młot symbolizuje robotników, cyrkiel - naukowców i inteligencję, a kłosy - chłopów. Wstęga jest w barwach, które przyjęły obie niemieckie republiki po II wojnie światowej. Zatem odpowiedź B była prawidłowa.

Tomasz zdobył 75 tys. złotych i mógł kontynuować grę w teleturnieju.

"Milionerzy". Kto wygrał milion?

Za nami kilka pierwszych odcinków 11 sezonu teleturnieju. Czy tej wiosny poznamy kolejnego milionera? Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła cztery razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska.

23 września 2021 roku w "Milionerach" padła główna wygrana. Zdobył ją Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". Na szczęście uczestnik znał odpowiedź na zadane pytanie i zapisał się tym samym w historii telewizji, jako osoba wygrywająca milion złotych w teleturnieju. 

Milionerzy to teleturniej, w którym prawidłowo należy odpowiedzieć na 12 pytań, aby wygrać główną nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych. Zawodnik ma do dyspozycji podpowiedzi, może skorzystać z 3. kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Zobaczcie również:

"Milionerzy". Kto nosi obrączkę ślubną na serdecznym palcu lewej dłoni?

Krzysztof Skórzyński po powrocie z urlopu ma odbyć poważną rozmowę w TVN. "Ważą się jego losy"

Patrycja Markowska natychmiast ucięła temat. Pilnie strzeżona tajemnica rodziny wyszła na jaw. Nieślubne dziecko w tle

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Hubert Urbański | teleturniej | Milionerzy (teleturniej)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy