Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Matka Cristiano Ronaldo chciała dokonać aborcji. Powstrzymał ją lekarz

Cristiano Ronaldo (31 l.) to piłkarz z dramatyczną historią. Miał gorszy start i żył w biedzie, a jego matka wyznała, że nawet mogło go nie być na świecie. Maria Dolores dos Santos Aveiro (61 l.) chciała bowiem dokonać aborcji. Życie potoczyło się jednak inaczej.

Przy okazji dyskusji na temat zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce powraca sprawa Cristiano Ronaldo. Przypomnijmy, że jego mama, Maria Dolores, wyjawiła, że jej syna mogło nie być na świecie. Szokujące wyznanie można przeczytać w biografii kobiety. 

Reklama

Gdy Maria zaszła w czwartą ciążę, była załamana. Na utrzymaniu miała już troje dzieci. Ciężko pracowała od świtu do nocy, by zarobić na chleb. Od męża-alkoholika prawie nie miała wsparcia. Rzadko bywał w domu.  

Ze względu na trudną sytuację podjęła dramatyczną decyzję o usunięciu dziecka. Jednak lekarz, do którego zwróciła się o pomoc, odmówił dokonania aborcji. "Jeszcze zobaczy pani, że to dziecko sprawi wam w domu wiele radości" - tłumaczył. 

Dolores nie zgadzała się ze zdaniem doktora. Za radą koleżanki spróbowała domowej metody, która miała doprowadzić do poronienia. Wypiła dużą ilość gorącego ciemnego piwa, a później biegała, ile sił w nogach i tchu w płucach. Wszystko na nic. Wówczas zmieniła zdanie. Jak sama relacjonuje, pomyślała, że "jeśli Bóg chce, to niech to dziecko się narodzi". 

Tak na świat przyszedł Cristiano Ronaldo. Podobno lekarz odbierający poród stwierdził, że z "takimi nogami na pewno będzie piłkarz". Jego przepowiednia się spełniła i teraz mężczyzna jest jednym z najlepszych graczy w historii futbolu.

***
Zobacz więcej materiałów

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Cristiano Ronaldo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »