Reklama
Reklama

Mateusz Matyszkowicz przeprowadzi w TVP prawdziwą rewolucję? Są już pierwsze decyzje

Odwołanie Jacka Kurskiego (59 l.) z funkcji prezesa Telewizji Polskiej, uruchomiło prawdziwą lawinę zmian. Dotyczą one nie tylko przetasowań w kadrze TVP, ale prawdopodobnie również tego, co znajdzie się w ramówce stacji. Nie powinno to dziwić - wszak nowy prezes ma zupełnie inne upodobania, niż jego poprzednik. Czy telewizję publiczną czeka prawdziwa rewolucja?

Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP

Zmiana na najwyższym stanowisku w TVP odbiła się w mediach szerokim echem. Odwołanie Jacka Kurskiego komentują wszyscy - od publicystów po celebrytów. Jedni w dość mocnych słowach krytykują jego prezesurę - jak choćby Tomasz Lis, inni - zachwalają rządy byłego posła - Jarosław Jakimowicz jest wprost zachwycony postawą poprzedniego szefa telewizji publicznej i nie ukrywa, że będzie za nim tęsknił.

Reklama

Nie trudno odgadnąć, że Kurski był wielkim fanem muzyki rozrywkowej - w szerokim znaczeniu tego słowa. To za jego rządów w Telewizji Polskiej brylowały zespoły grające łatwo, prosto i przyjemnie, a w ramówce telewizji publicznej triumfy święciły takie formaty muzyczne jak: "Lato, muzyka, zabawa", "Sylwester w Zakopanem", czy "Roztańczony Narodowy".

Największymi gwiazdami sceny epoki Kurskiego byli - bez wątpienia - Sławomir oraz Zenek Martyniuk. Co teraz stanie się z ulubieńcami byłego prezesa?

Zmiany w ramówce TVP?

Wraz z przyjściem do TVP nowego szefa, wiele może się zmienić. Mateusz Matyszkowicz, zwany "hipsterem prawicy" jest przecież z wykształcenia filozofem, a w swojej zawodowej karierze kierował już telewizyjną Jedynką oraz stacją TVP Kultura.

Według zapowiedzi przedstawicieli Rady Mediów Narodowych nowy dyrektor ma "wzmocnić merytorycznie ofertę TVP".

Jak podaje portal Pudelek, Matyszkowicz ma już przygotowany plan działania:

"Nowy prezes TVP chce wprowadzić kilka zmian, z których widzowie będą kojarzyć właśnie jego. Jacek Kurski był zwolennikiem zatrudniania muzyków disco polo. Mateusz Matyszkowicz chce odciąć od TVP łatkę telewizji szczycącej się promowaniem osób ze środowiska disco polo. Uważa, że w Polsce jest wielu innych artystów, zdecydowanie bardziej uzdolnionych, którzy zasługują na promocję w TVP"- zdradza informator Pudelka.

Odejście od dawnego profilu widać już teraz - niedawno pojawiła się informacja, mówiąca o tym, że nowy szef telewizji publicznej zdecydował o odwołaniu koncertu na otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej, na którym mieli wystąpić m.in. Jan Pietrzak, Ryszard Rynkowski i Ryszard Makowski.

Czy to zapowiedź kolejnej "dobrej zmiany" w telewizji publicznej? Wszystko na to wskazuje.


Zobacz też:

Jacek Kurski dostanie nową fuchę? Piaseczny komentuje na gorąco

Co dalej z popularnymi gwiazdami TVP. Ile zarabiają Beata Kozidrak, Zenek i Sławomir?

Jarosław Jakimowicz skomentował odejście Kurskiego. Padły mocne słowa

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jacek Kurski | Mateusz Matyszkowicz | TVP SA
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy