Reklama
Reklama

Mariah Carey pozwana za plagiat! Chodzi o największy świąteczny przebój! Będą kłopoty?

Mariah Carey (52 l.) po 25 latach sukcesu została oskarżona o plagiat najpopularniejszej świątecznej piosenki "All I Want for Christmas Is You". Muzyk z Nowego Orleanu wystosował pozew na kwotę 20 milionów dolarów! Twierdzi, że wysyłał w tej sprawie list ostrzegawczy, ale nie udało się dojść do porozumienia.

Mariah Carey pozwana za plagiat "All I Want for Christmas Is You"

Andy Stone jest muzykiem pochodzącym z Nowego Orleanu, występującym pod szyldem Vince Vance and the Valiants. Piosenkarz i autor tekstów twierdzi, że jego "All I Want for Christmas Is You" z linią wokalu Lisy Layne, przyniosła niezasłużone zyski wytwórni Sony Music Entertainment. 

Po 25 latach twórca upomniał się o swoje. Jego ballada w stylu country została zrealizowana w 1989 roku, podczas gdy popowa wersja wokalistki ukazała się w 1994 roku. Jak donosi magazyn People, mężczyzna pozwał artystkę na 20 milionów dolarów!

Reklama

W oskarżeniu określił siebie jako samozatrudnionego muzyka, który zarabia na życie sprzedając piosenki chronione prawami autorskimi. Wyjaśnił w nim, że podejmował już próby kontaktowania się w sprawie nielegalnego użycia utworu, ale nie doszło do porozumienia. 

"All I Want for Christmas Is You" jest świątecznym przebojem z największym sukcesem na świecie. Każdy z nas kojarzy przecież te dźwięki z wyjątkowym czasem Bożego Narodzenia. Z kolei Mariah Carey to gwiazda, która ze względu na ilość sprzedanych nagrań, zajmuje drugie miejsce w Księdze rekordów Guinnessa. 

Piosenka osiągnęła sam szczyt listy Billboard Hot 100 i otrzymała certyfikat za ponad 10 milionów sprzedanych egzemplarzy. Zgromadziła też ponad miliard streamów na Spotify i zarobiła co najmniej 60 milionów dolarów z tytułu tantiemów.

Piosenkarka póki co nie odniosła się do zarzutów. Myślicie, że będzie miała kłopoty?

Zobacz też:

Paulina Młynarska nazwana wariatką po ojcu. Nie wytrzymała i odpowiedziała na hejt

Norweska księżniczka weźmie ślub z czarnoskórym szamanem. Ma moc uzdrawiania i rozmowy ze zmarłymi

Tak mieszka Iga Świątek. Nie znajdziesz u niej przepychu!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mariah Carey
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama