Reklama

Reklama

Reklama

​Maja Włoszczowska i Przemysław Zasada. Połączyła ich pasja do sportu

Maja Włoszczowska (38 l.) i Przemysław Zasada (45 l.) to piękna para, która w świecie sportu zrobiła niemałą karierę! Dziś dalej aktywność fizyczna jest im bliska, choć już nie biorą udziału w zawodach. Co warto o nich wiedzieć? Czy są po ślubie? Jakie mają plany na przyszłość? Oto historia ich miłości!

Kim jest Maja Włoszczowska?

Maja Włoszczowska urodziła się 9 listopada 1983 r. w Warszawie. To polska kolarka górska i dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, złota medalistka mistrzostw świata oraz wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni Europy.

Mało kto wie, że jej kariera mogła potoczyć się zupełnie inaczej. Maja jest absolwentką matematyki finansowej i ubezpieczeniowej, którą ukończyła na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej.

Swoją karierę rozpoczęła w niewielkim klubie kolarskim KS Śnieżka Karpacz w 1997 r. To był strzał w dziesiątkę. Już dwa lata później została mistrzem Polski juniorów w kolarstwie górskim w barwach klubu PTS CCC Piechowice. Następnie trafiła do kadry narodowej. W 2006 r. brała udział w Igrzyskach Olimpijskich w Atenach, gdzie zajęła 6. miejsce.

Reklama

Po wielu latach świetnych wyników, w 2018 r. zapowiedziała, że po igrzyskach w Tokio jej kariera dobiegnie końca. W sierpniu 2021 r. została wybrana na siedmioletnią kadencję do Komisji Sportowej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Dziś ma więcej czasu, by skupić się na innych rzeczach, m.in. na tańcu! Okazuje się, że jesienią weźmie udział w 13. edycji programu Polsatu "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami".

Jeśli nie wiedzieliście, komu kibicować, to odpowiedź jest już jasna!

Kim jest Przemysław Zawada?

Przemysław Zawada urodził się 18 marca 1977 r. w Wałbrzychu. To polski pilot rajdowy, który studiował na Politechnice Wrocławskiej. Podobnie jak jego wybranka, wybrał kierunek zgoła odmienny od swojej drogi zawodowej. Na studiach uzyskał tytuł MBA ze specjalizacją Financial Management w Central Queensland University!

Przemysław uznawany jest za jednego z bardziej doświadczonych pilotów rajdowych w Polsce. Jest członkiem Polskiego Związku Motorowego. Od 2007 r. reprezentuje Automobilklub Dolny Śląsk.

W trakcie kariery startował autami takimi jak Peugeot 206 WRC, Škoda Fabia WRC, Mitsubishi Lancer Evolution IX, Subaru Impreza WRX STi N15, Citroën DS3 R3T, Renault Clio R3 czy Ford Fiesta R2B. Ostatni raz ścigał się w 2019 r. Wziął udział w Rajdzie Barbórka 2019 i Rajdzie Świdnickim KRAUSE 2019. Dziś skupiony jest na amatorskim kolarstwie i innych aktywnościach, o których więcej piszemy niżej!

Kiedy zaczęła się miłość Mai i Przemka?

Maja i Przemek to osoby, które bardzo chronią swoją prywatność. Jednym z pierwszych momentów, gdy para pokazała się razem, był udział w programie "Między kuchnią a salonem". Był to rok 2011. Para jest więc razem co najmniej 11 lat!

Maja opowiadała wtedy o trudach życia codziennego:

Warto wiedzieć, że w tamtym okresie Maja Włoszczowska aż do 300 dni w roku bywała poza domem.

Na szczęście udawało im się znaleźć czas na spotkania, a ich miłość przetrwała też trudny czas. W 2012 r. Przemek niekiedy podróżował razem z ukochaną, czego dowodem jest materiał "Na Temat". Redaktorzy poprosili, by Przemek cały dzień robił zdjęcia ukochanej. Para nie tylko dzieli zainteresowania, ale też wspiera siebie od lat! Takiej miłości można pozazdrościć!

Włoszczowska... po ślubie?

Zanim ktokolwiek zacznie składać życzenia młodej parze, warto zauważyć, że każdy ma prawo do pomyłki. Jak opowiedziała Maja w wywiadzie dla sport.se.pl:

Czy para nie zdecydowała się powiedzieć sobie sakramentalnego "tak"? Wersje są różne. Niektóre media donoszą, że jest już po ślubie, a inne, że informacja ta nigdy nie została potwierdzona przez wiarygodne źródło.

Choć nie wrzucają wielu wspólnych zdjęć, zainteresowani mogą znaleźć Przemka na Twitterze, gdzie publikuje pod nazwą "PrzemekZawadaPL", a na Instagramie pod loginem "przemekzawada". Oczywiście... od każdej zasady są wyjątki. Oto jedno ze zdjęć pary!

Nie tylko Przemek, ale również Maja na swoim Instagramie "maja.wloszczowska" skupia się głównie na aktywności sportowej.

Czym dziś zajmuje się Maja?

"Mam swoje lata i myślę o założeniu rodziny" - nie ukrywała Maja w wywiadzie dla sport.se.pl. Dziś jednak skupiona jest nie na wiciu rodzinnego gniazda, a na czasie spędzonym na... parkiecie! Jak wspominaliśmy, Maja przygotowuje się do występu w "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdamic".

Mamy nadzieję, że partner wspiera ją w przygotowaniach! Na zdjęciach Maja prezentuje się obłędnie!


Czy za stylizację przynajmniej po części odpowiada Przemysław? Bardzo prawdopodobne! W wywiadzie dla gazeta.pl zapytana o to, kto jest jej stylistą, odpowiedziała:

Czym dziś zajmuje się Przemysław?

Przemek skupiony jest na prowadzeniu bloga! Publikacje nie pojawiają się często, jednak kiedy już znajdzie się chwila na napisanie kilku słów, znajduje się i wierna grupa odbiorców. Ponadto Przemek ma linię ubrań sportowych.

Para stale się rozwija. To wspaniała informacja dla fanów, którzy czekają, aż ich ulubieni sportowcy powiedzą co nieco na temat swojego życia po zakończeniu kariery. Życzymy wiele miłości i sukcesów!

Zobacz też:

Tokio 2020. Maja Włoszczowska i Robert Korzeniowski. To oni poprowadzą polską reprezentacji w trakcie ceremonii otwarcia igrzysk!

"Taniec z gwiazdami": Znamy cały skład nowej edycji! Ostatnie nazwisko może zaskoczyć...

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Maja Włoszczowska | Przemysław Zawada

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy