Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Tokio 2020. Maja Włoszczowska i Robert Korzeniowski. To oni poprowadzą polską reprezentacji w trakcie ceremonii otwarcia igrzysk!

Maja Włoszczowska i Robert Korzeniowski zostali oficjalnie ogłoszeni jako chorąży polskiej reprezentacji w trakcie Igrzysk Tokio 2020! To oni poprowadzą wszystkich naszych reprezentantów na arenę już 23 lipca!

Polski Komitet Olimpijski ogłosił w lipcu, że ogromny zaszczyt poprowadzenia polskich sportowców na arenę igrzysk w Tokio spotka właśnie najbardziej utytułowaną polską kolarkę górską oraz mistrza świata i Europy w chodzie sportowym.

Wybór nie był przypadkowy - Robert Korzeniowski to nie tylko rekordzista w swojej dyscyplinie, ale także najbardziej utytułowany w historii polskiego sportu olimpijczyk.

Z kolei Maja Włoszczowska to dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, złota medalistka mistrzostw świata w wyścigu elity MTB oraz w maratonie MTB, wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni Europy, wielokrotna mistrzyni Polski w cross-country.

Reklama

Kim jest chorąży reprezentacji?

Chorąży reprezentacji to osoba, która niesie flagę narodową przed reprezentacją swojego kraju podczas ceremonii otwarcia igrzysk. W tym roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) zaproponował, żeby rolę tę pełniły dwie osoby - kobieta i mężczyzna. Jest to próba dążenia do równouprawnienia, którego celem jest taka sama ilość zawodniczek, jak i zawodników, w trakcie Igrzysk XXXIII w Paryżu w 2024 roku. Polska przychyliła się do tej propozycji, dlatego też polskie sportsmenki w Tokio będzie reprezentować na arenie Maja Włoszczowska!

Rozpoczęcie Igrzysk Tokio 2020 już 23 lipca!

Zawodniczki karmiące piersią zabiorą do Tokio swoje maluchy!

Olimpiada. Wzrost zakażeń Covid-19 w Tokio

Tokio 2020. Gdzie i kiedy oglądać ceremonią otwarcia?

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje