Reklama
Reklama

Magda Umer ujawnia sekrety zmarłych przyjaciół. Nie wszystkim się to podoba!

Choć Magda Umer (72 l.) funkcjonuje w polskim show-biznesie już ponad pół wieku, nigdy nie miała aspiracji, żeby być gwiazdą. Kibicowała swym robiącym zawrotne kariery przyjaciółkom, uważnie przy okazji przyglądając się ich życiu prywatnemu. Po latach wyciąga na światło dzienne sekrety swych nieżyjących już znajomych. Według naszego informatora Daniel Olbrychski nie może jej wybaczyć, że po śmierci Zuzanny Łapickiej zdradziła publicznie ich mroczny sekret.

Magda Umer to artystka, do której jak ulał pasuje określenie "szara eminencja" polskiego show-biznesu. Mimo że od chwili, kiedy rozpoczęła karierę, minęło już ponad pięćdziesiąt lat, nigdy nie stała w pierwszym rzędzie...

Całe życie wolała chować się za plecami swych popularniejszych, piękniejszych i bogatszych przyjaciółek, a jednocześnie była jedną z najbardziej wpływowych artystek PRL-u.

"Ja nie byłam osobą, która się towarzysko udzielała. Ani w młodości, ani w wieku średnim, ani w starości. W tym sensie jestem bardzo nieciekawą osobą" - wyznała niedawno "Vivie!".

Reklama

Magda Umer nie kryje, że jej kariera to wynik... presji, jaką wywierali na nią znajomi. Ona nie chciała bowiem nigdy jej robić.

"Bardzo lubię scenę , ale od strony widza. Stać na niej nie lubię do dzisiaj" - stwierdziła w rozmowie z Aleksandrą Kwaśniewską.

Kalina zmęczona samotnością

Nie jest tajemnicą, że Magda Umer przyjaźniła się z wieloma wybitnymi postaciami z PRL-owskiej high society. Piosenkarka (sprawdź!) spędzała mnóstwo czasu w towarzystwie m.in. poetki Agnieszki Osieckiej, aktorki Kaliny Jędrusik i dziennikarki Zuzanny Łapickiej. Dzięki temu znała wszystkie ich tajemnice.

Jakie pikantne szczegóły z życia gwiazd zawdzięczamy Magdzie Umer?

O tym, w jak wielkiej zażyłości była np. z Kaliną Jędrusik, niech świadczy fakt, że gdy w wieku 28 lat postanowiła się ochrzcić, właśnie ją poprosiła, by została jej matką chrzestną. Dziś Magda Umer opowiada w wywiadach, że Kalina była piekielnie złośliwa, a na starość - zmęczona chorobą i samotnością - przygruchała sobie młodszego o dwie dekady "narzeczonego".

To właśnie Magda Umer ujawniła, że Agnieszka Osiecka miała romans z żonatym współtwórcą Kabaretu Starszych Panów Jeremim Przyborą. Gdy do księgarń trafiły opracowane przez nią "Listy na wyczerpanym papierze", czyli sekretna korespondencja Osieckiej i Przybory, której pewnie ani Agnieszka, ani Jeremi nie chcieliby nigdy upubliczniać, powiedziała o ich związku:

"Trzymali to w głębokiej tajemnicy. Cała masa ludzi, która ich dobrze znała, a nawet, jak w wypadku Agnieszki uważała się za jej przyjaciół, nie miała o tym pojęcia".

"Żona oszukiwała Olbrychskiego całe życie"

Niedawno Magda Umer zdecydowała się także podzielić ze wszystkimi swoją wiedzą na temat Zuzanny Łapickiej - zmarłej 21 grudnia 2018 roku córki Andrzeja Łapickiego i drugiej żony Daniela Olbrychskiego, który zresztą poznał Magdę z Zuzią.

Z wywiadu, którego udzieliła na potrzeby książki "Piekielna nieobecność", Daniel Olbrychski dowiedział się m.in. że żona... oszukiwała go przez całe ich wspólne życie i sztukę posługiwania się kłamstwem opanowała do perfekcji. Magda obwieściła całemu światu, że:

"Zuzia naprawdę nie umiała niczego zrobić. Nawet jajecznicy! Przywoziła obiad z chińskiej restauracji i udawała przed Danielem, że sama go przyrządziła. To mama nauczyła ją tak kłamać. I taki obłudny świat budowała Zuzi w domu. Pierwsza rzecz, której się musiała nauczyć, to bycie osobą nieszczerą i obłudną. Myślę, że opanowała to do perfekcji".

Według naszego informatora Daniel Olbrychski nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego Magda Umer "sprzedała" mediom również inny - znacznie mroczniejszy - sekret Zuzanny, a także... jego.

O tym, że aktor i jego żona przed laty stracili dziecko, wiedzieli naprawdę tylko najbliżsi ich przyjaciele. Zuzanna bardzo długo dochodziła do siebie po tej traumie.

Machalica walczył z chorobą

Magdzie Umer zawdzięczamy też dokładną relację z ostatnich dni życia Piotra Machalicy. Po tym, jak 14 grudnia 2020 roku dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci wybitnego aktora, na antenie TVN24 opowiedziała o zmaganiach Piotra z chorobą, o tym, jak walczył o każdy oddech, o tym, że od dawna był człowiekiem schorowanym, a jednak trzy miesiące przed odejściem ożenił się ze swą ukochaną, czego ona była naocznym świadkiem.

Janda powinna się bać?

Jak sama Magda Umer tłumaczy fakt, że zdradza sekrety swych zmarłych przyjaciół? "Czuję się kimś w rodzaju kustosza ich pamięci" - stwierdziła artystka podczas rozmowy z magazynem "Viva!", gdy Ola Kwaśniewska zapytała ją, dlaczego zdecydowała się opublikować listy Osieckiej i Przybory.

Z pewnością jeszcze nas zaskoczy, bo przecież ma ogromną wiedzę o tym, co działo się przed laty i dzieje teraz w artystycznym światku. Życie Krystyny Jandy, jej najbliższej przyjaciółki, zapewne kryje wiele tajemnic.

Zobacz też:

Majdan przerwał milczenie! Komentuje głośny coming out!

Georgina Rodriguez potwierdzili radosne wieści! To ciąża mnoga!

Nicole Scherzinger na wakacjach w bikini! Obłędna figura!

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym INSTAGRAMIE Pomponik.pl

AIM
Dowiedz się więcej na temat: Magda Umer | Daniel Olbrychski | Agnieszka Osiecka | Kalina Jędrusik
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy