Reklama
Reklama

Kalina Jędrusik: Jej małżeństwo szokowałoby nawet dziś

Kalina Jędrusik († 61 l.) do szaleństwa zakochała się w mężu swojej koleżanki i, nie zważając na nic, wdała się z nim w romans. Jakby tego było mało, zamieszkała... z nim i jego byłą żoną! Ale to nie wszystko...

Małżeństwo aktorki z szesnaście lat starszym pisarzem szokowałoby nawet dzisiaj.

Poznali się na imprezie sylwestrowej, gdy Stanisław Dygat nadal był mężem Władysławy, koleżanki Kaliny Jędrusik z Teatru Wybrzeże.

Potem, już po rozwodzie i ślubie, ze względów lokalowych, przez pewien czas mieszkali we trójkę w jednym pokoju, drugi zajmowała eksteściowa i córka autora.

Gdyby tego było mało, temperamentna Kalina (sprawdź!), nie bez powodu okrzyknięta symbolem seksu, często wdawała się w romanse za przyzwoleniem ukochanego, a gdy on spotykał się z młodymi wielbicielkami, dbała, by elegancko się prezentował.

Reklama

Mimo to małżonkowie ogromnie się kochali i zawsze wracali do siebie. To w ramionach literata Jędrusik znalazła otuchę, gdy dowiedziała się, że nigdy nie spełni się jej sen o macierzyństwie.

Kiedy zmarł w 1978 roku, w każdą rocznicę jego śmierci organizowała spotkania, by uczcić jego pamięć.

Pociechę po tej stracie znalazła w wierze, jako dorosła osoba przyjęła chrzest. Często odwiedzała warszawską nekropolię, gdzie spoczął mężczyzna jej życia, wciąż dzieliła się z nim swymi radościami i smutkami.

Tak z humorem wspominała jedną z wizyt.

- Byłam z przyjaciółmi na Powązkach przy grobie Stasia. Stoją dwie panie, nie poznały nas. "Czy to prawda, że był mężem tej wariatki Jędrusik?". Odwróciłam się i mówię: "Tak, to prawda. I zawsze mówił, że nie zamieniłby jej na żadną inną wariatkę".

***

Zobacz więcej materiałów z życia gwiazd:

Dobry Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: Kalina Jędrusik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy