Reklama
Reklama

​Lech Wałęsa przeszedł zaskakującą metamorfozę. Takiego go jeszcze nie widzieliśmy

Lech Wałęsa (78 l.) słynie ze swoich wąsów. Właściwie można zaryzykować opinię, że jego wąsy zapisały się w historii, nie tylko Polski. Były prezydent wydawał się impregnowany na zmiany wizerunku w zakresie zarostu, aż tu nagle… Okazało się, że nie brakuje mu fantazji. I to w wymiarze sienkiewiczowskim.

Lech Wałęsa, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, jest uważany, zwłaszcza w zachodniej Europie i USA za legendę Solidarności i ojca przemian ustrojowych w Polsce, które zapoczątkowały rozpad bloku wschodniego. W Polsce z tą sławą różnie bywa, być może też dlatego, że byłemu prezydentowi zdarza się publicznie snuć refleksje, które nie znajdują szerszego zrozumienia. 

Rok temu wyznał, że emerytura w wysokości 6 tysięcy złotych nie wystarcza mu na życie, podczas gdy większość emerytów może tylko pomarzyć o takiej kwocie, pomijając już, że, w przeciwieństwie do Wałęsy, nie bywają zapraszani do wygłaszania prelekcji na amerykańskich uczelniach za wysokie honoraria. 

Reklama

W marcu 2020 roku Wałęsa wzbudził powszechną konsternację, przestrzegając przed… inwazją kosmitów. Jak ujawnił, swoją wiedzę na temat kosmologii czerpie z przesyconych spiskowymi teoriami filmików w internecie i na tej podstawie uznał, że pozaziemska inwazja to całkiem prawdopodobny scenariusz, a być może już się dokonuje.  Jak wyjaśnił na spotkaniu z fanami w Krośnie:

"Na innych galaktykach są trzy poziomy rozwoju intelektualnego. My jesteśmy najniżsi. I wyższa cywilizacja  przyjeżdża tymi UF-ami i przygląda się: co oni tu wyprawiają”. 

Zaskakująca metamorfoza Lecha Wałęsy

A wyprawiamy ostatnio rzeczywiście sporo. Przyznał to zresztą sam Wałęsa podczas uroczystości wręczenia Złotego Medalu w Berlinie, przyznanego mu przez Związek Seniorów CDU. Jak stwierdził były prezydent w swoim przemówieniu:

"Daliśmy się zwieść na manowce pierestrojki i głasnosti". 

Do czego to doprowadziło, widać za naszą wschodnią granicą. Jednak Wałęsa przyciągnął uwagę nie tylko trafną diagnozą obecnej sytuacji politycznej lecz także zaskakującym wizerunkiem

Wszyscy wiedzą, że charakterystyczną cechą wyglądu Lecha Wałęsy są jego wąsy. Wąsy Wałęsy były obecne podczas strajku w Stoczni Gdańskiej i podpisywaniu porozumień sierpniowych. Wspierały kandydatów Solidarności podczas pierwszych częściowo wolnych wyborów. Spędziły 5 lat w Belwederze i objeździły cały świat, ostatnio Florydę, skąd bogatą dokumentację zdjęciową Lech Wałęsa przedstawił na swoim Facebooku. 

Rzecz jasna, najnowsza metamorfoza byłego prezydenta nie zakładała zgolenia wąsów, to byłoby wprost niewyobrażalne. Jednak zostały one poddane takiej modyfikacji, że obecnie kojarzą się głownie z modą sarmacką. Nie brakuje opinii, że Wałęsa mógł się wzorować na jednym w bohaterów Trylogii Henryka Sienkiewicza, Janie Onufrym Zagłobie. 

Też to widzicie? 

Zobacz też:

Elektryk u królowej Elżbiety II. Lech Wałęsa przewidział pożar w pałacu Windsorów

Lech Wałęsa wyszedł ze szpitala. To tam pojawił się po powrocie

Anna Powierza pokazała stare zdjęcie. Bardzo się zmieniła?

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Lech Wałęsa
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy