Reklama
Reklama

Książulo testuje jedzenie po "Kuchennych rewolucjach". W komentarzach rozpętała się afera

Książulo testuje właśnie tatrzańskie restauracje. Postanowił sprawdzić posiłki w karczmie, która przeszła "Kuchenne rewolucje" jako jedna z pierwszych. Jakość, wielkość potraw i cena bardzo go zaskoczyły. Pod filmem jednak zrobiło się spore zamieszanie. Internauci zwracają uwagę na jedno i nie gryzą się w język.

Szymon Nyczke, czyli cieszący się ogromną popularnością youtuber działający w sieci jako Książulo, jest właśnie w trakcie objazdu po tatrzańskich restauracjach. Niedawno gościł w lokalu działającym na Kasprowym Wierchu. Wizyta nie była do końca udana, wiele rzeczy nie przypadło mu do gustu. Zwrócił także uwagę na stosunek ceny do jakości, co raczej nie powinno nikogo dziwić w tak popularnym i turystycznym miejscu.

Reklama

Tym razem Książulo wraz z towarzyszącym mu w jedzeniowych eskapadach Wojtkiem, wzięli na tapet karczmę, która jako jedna z pierwszych przeszła rewolucję Magdy Gessler.

Książulo testuje jedną z pierwszych restauracji po "Kuchennych rewolucjach"

"Ja lubię chodzić śladami Magdy Gessler, a tematy i restauracje właśnie po "Kuchennych rewolucjach", te już takie bardziej zapomniane, te w których rewolucje odbyły się dawno temu, są dla mnie bardzo ciekawe. (...) Nie wiem, co tu zjemy. Zobaczymy, zapytamy, co zostało po Magdzie Gessler" - słyszymy na samym początku filmiku z recenzją potraw z karczmy "Obrochtówka".

Tutejsza rewolucja pojawiła się w pierwszym odcinku trzeciego sezonu popularnego programu stacji TVN. Od tego czasu minęło już 13 lat, nic więc dziwnego, że temat odszedł nieco w zapomnienie. Warto jednak przypomnieć, że to właśnie z tej karczmy pochodzi legendarna już scena z czołówki "Kuchennych rewolucji", w której Magda Gessler tańczy z nieżyjącą już Renatą Kowalczyk. Wieści o śmierci właścicielki "Obrochtówki" obiegły sieć rok temu.

Wygląda na to, że karczma nieustannie cieszy się ogromną popularnością. Jest tu taki ruch, że na stolik trzeba trochę zaczekać. Nie ominęło to Książula, który także musiał uzbroić się w cierpliwość.

Książulo z kulinarną recenzją z "Obrochtówki". Co zostało po Magdzie Gessler?

Od początku było wiadomo, że największą ciekawość Książula wzbudzają potrawy, które zostały w karczmie po "Kuchennych rewolucjach". Jak wyjaśniła kelnerka, po przemianie poprowadzonej przez Magdę Gessler, w lokalu pozostała jagnięcina, jako popisowe danie oraz rekomendowana przez restauratorkę kwaśnica.

Książulo i Wojtek zdecydowali się zjeść zupę pomidorową oraz rosół, do tego zamówili jagnięcinę, placek po zbójnicku i kotlet schabowy. Tym razem pomidorowa przypadła youtuberowi do gustu i nie miał żadnych zarzutów. To miła odmiana, bowiem ostatnią recenzją wywołał w sieci burze, kiedy stwierdził, że jedzenie pomidorowej z ryżem to coś "zatrważającego".

"Wygląda tak, jak powinna wyglądać idealna pomidorowa. (...) Są kawałki pomidorów i makaronik - mini muszelki. (..) Wpisałaby się w top 10 moich życiowych zup, ale w top 3 już nie. Cena nie jest zła, taka micha kosztuje 20 zł. Dałbym 8/10" - mówił.

Jeszcze smaczniejszy okazał się rosół z makaronem, który youtuber określił za niezbyt intensywny, ale idealny. Na plus okazały się także ceny.

"Ceny tutaj mnie trochę zaskoczyły. Obawiałem się, że będzie tutaj drogo" - wyznał nieco zaskoczony.

Książulo zachwycony restauracją po "Kuchennych rewolucjach"

Dania główne także wypadły bez zarzutu. Zarówno placek po zbójnicku jak i wprowadzona przez Magdę Gessler jagnięcina z kaszą perłową i ćwikłą wzbudziły zachwyt panów. Jako ostatni na stół wjechał potężny kotlet schabowy, przy którym także, nie było się do czego przyczepić.

Całą wizytę Książulo uznał za udaną, a karczmę za godną polecenia.

"Fajnie, że za tą całą legendą coś idzie. To jest jedno z miejsc, do których będę chętnie wracał" - podsumował.

Pod wideo tradycyjnie pojawiła się lawina komentarzy. Większość z nich była pochlebna, sporo osób chwaliło jakość serwowanych w "Obrochtówce" posiłków. Pojawiły się jednak także opinie zwracające uwagę na jedno.

  • "Bratku byłem w tej restauracji niecałe pół roku temu z dziewczyną i mogłem pomarzyć tylko o takich porcjach, cena się zgadza, ale wykonanie, ilość mięsa i wielkości porcji ewidentnie pod kamerę, bo nie wiem czy 60% tej wielkości dostaliśmy. Może jednak coś na + się zmieniło, a może ,,magia kamery'' zadziałała."
  • "Masz rację, byłem z żoną w październiku tamtego roku. Ceny się zgadzają, ale wielkość już nie."
  • "(...) Po prostu cię poznali i wiedzieli, że mogą mieć świetną darmową reklamę."

Internauci zwrócili uwagę na to, że wielkość porcji zaserwowanych Książulowi i Wojtkowi znacząco różnią się od tych, które sami otrzymali. Na ten moment ani youtuber, ani karczma nie odnieśli się do tych zarzutów.

Zobacz także:

Książulo przetestował pączki Gessler. Zaszokowała go cena: "Absurd"

Książulo sprawdził catering Lewandowskiej. Schody zaczęły się już przy drugim posiłku

Książulo znów skrytykował Gessler. A ledwie przycichła poprzednia afera

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Książulo | "Kuchenne rewolucje" | Magda Gessler
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama