Reklama
Reklama

Książę Harry i Meghan Markle już się z tego nie podniosą. Rodzina królewska odbierze im wszystko?

Książę Harry (39 l.) i Meghan Markle (42 l.) wciąż nie pojednali się z rodziną królewską. Konflikt pomiędzy zbuntowanymi książętami, a członkami brytyjskiego dworu zdaje się nie mieć końca. Wiele wskazuje na to, że młodszy syn króla Karola III i jego żona wkrótce słono zapłacą za swoje wybryki. Mowa o pozbawieniu ich tytułów.

Książę Harry i Meghan Markle stracą ostatni tytuł?

Książę Harry i Meghan Markle od momentu głośnego "Megxitu" nie są w stanie unormować swoich relacji z krewnymi. Młodszy syn króla Karola III zjawia się w ojczyźnie sporadycznie i na krótko. Jego pobyty na Wyspach Brytyjskich są na tyle krótkie, że przeważnie nie ma nawet chwili na spotkanie ze swoimi bliskimi. Ostatnio książę Harry nie zaszczycił swojego schorowanego ojca choćby kilkunastominutowym spotkaniem.

Wiele osób liczyło na to, że choroba księżnej Kate oraz diagnoza choroby nowotworowej króla Karola III skłonią księcia Harry’ego i jego żonę do pojednania z rodziną królewską. Wydawało się, że w obliczu tak poważnych problemów, wszelkie niesnaski zejdą na dalszy plan. Tak się jednak nie stało. Młodszy brat księcia Williama ograniczył się do zdawkowego komunikatu, w którym życzył szwagierce powrotu do zdrowia. Później nie zabierał już więcej głosu w jakichkolwiek sprawach związanych z rodziną królewską.

Reklama

Książę Harry i Meghan Markle już się z tego nie podniosą

Książę Harry i Meghan Markle pomimo zaprzestania pełnienia obowiązków publicznych, wciąż noszą tytuły książęce. Nie posiadają już jednak prawa do korzystania z tytułów Jego i Jej Królewskiej Wysokości. Tom Quinn, ekspert od spraw rodziny królewskiej uważa, że wkrótce książęta może czekać jeszcze jedna zmiana.

Jak dowiadujemy się z wywiadu z Tomem Quinnem dla gazety "The Mirror", brytyjska rodzina królewska ma już pewne plany względem zbuntowanych książąt. Jego zdaniem wiele wskazuje na to, że król Karol III oraz jego starszy syn pragną ukrócić wybryki księcia Harry’ego i kategorycznie odciąć się od jego działań poprzez pozbawienie go ostatniego tytułu.

"Odbyli dyskusję na temat pozbawienia Meghan i Harry’ego tytułów królewskich, ale obawiają się, że przyniesie to odwrotny skutek i pogorszy sytuację" - donosi ekspert.

Książę Harry unika spotkania z rodziną

Quinn jest przekonany, że podjęcie takiej decyzji wiązałoby się z międzynarodowym skandalem. W mediach na całym świecie rozpoczęłyby się dywagacje na temat zasadności odebrania tytułów byłym członkom rodziny królewskiej, co z pewnością przełożyłoby się na spadek sympatii względem monarchów.

"Ostatnią rzeczą, jakiej chcą, to dać zbuntowanym członkom rodziny królewskiej powód do narzekań. William i jego ojciec wiedzą, że nawet bez tytułów królewskich Meghan i Harry podróżowaliby po świecie tak, jakby byli członkami rodziny królewskiej i ludzie na świecie nadal będą ich witać" - twierdzi Tom Quinn.

Niedawno książę Harry zawitał do ojczyzny, ale i tym razem nie znalazł czasu na rozmowę z ojcem i bratem. Przeszkodą jak zawsze okazały się obowiązki zawodowe.

"W odpowiedzi na liczne zapytania i ciągłe spekulacje na temat tego, czy książę spotka się z ojcem podczas pobytu w Wielkiej Brytanii, niestety nie będzie to możliwe ze względu na pełny program Jego Królewskiej Mości. Książę oczywiście rozumie niemożność przełożenia zobowiązań ojca i ma nadzieję, że wkrótce się z nim spotka" - przekazał rzecznik księcia Harry'ego.

Zobacz też:

Książę Harry ma plan związany z Kate. Wkupi się w jej łaski?

Tego nikt się nie spodziewał! Zaskakujące wieści o Harrym i Kate

Brytyjczycy nie chcą nadawać tych imion. Wszystko przez syna Karola III

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy