Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Krzysztof Krawczyk obchodziłby 75. urodziny. Ksiądz wspomina zmarłego muzyka

8 września Krzysztof Krawczyk obchodziłby 75. urodziny. W tym szczególnym dniu zaplanowano specjalną mszę świętą, którą odprawi biskup Długosz. Przyjaciel zmarłego ujawnia szczegóły. Opowiada też, jak wyglądały urodziny artysty w poprzednich latach. Przy okazji została poruszona sprawa grobu muzyka. Niektórzy są zszokowani, że do tej pory nie wykonano porządnego pomnika. Teraz już wiadomo, dlaczego.

Gdyby żył, dziś obchodziłby 75. urodziny. 8 września był zwykle miłym dniem dla Krzysztofa Krawczyka. W ostatnich latach najczęściej spędzał go z ukochaną żoną Ewą, ale nie tylko. Przyjaciel artysty wyjawił właśnie, jak najczęściej wyglądały urodziny muzyka. 

Ksiądz Piotr Turek był serdecznym przyjacielem Krawczyka, uczestniczył w urodzinowych mszach świętych. I w tym roku specjalna msza się odbędzie. Początkowo planowano odprawić ją na cmentarzu, ale obawiano się, czy pogoda będzie sprzyjać. 

Mszę celebrować będzie biskup Antoni Długosz, który przewodził w kwietniu pogrzebowi artysty. To on wygłosił wzruszające przemówienie. Mówił o niespodziewanej stracie, żałobie, pustce, jaką pozostawił po sobie Krawczyk.

Grób Krzysztofa Krawczyka

Reklama

Od śmierci muzyka minęło kilka miesięcy. Spoczął na cmentarzu w Grotnikach koło Łodzi. Bliscy i tłumy fanów często odwiedzają jego grób. Palą znicze, przynoszą kwiaty i pamiątki.

Mogiła wygląda podobnie jak w dniu pogrzebu. Nie ma nagrobka, jest jedynie krzyż i tabliczka z danymi zmarłego. Ksiądz Turek tłumaczy, dlaczego nie postawiono pomnika. Okazuje się, że do tej pory nie znaleziono oryginalnego projektu, który oddałby wielkość zmarłego artysty.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Krawczyk | Ewa Krawczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »