Reklama
Reklama

​"Krystek" skazany! To on polował na nastolatki w Zatoce Sztuki

W 2015 roku 14-letnia Anaid rzuciła się pod pociąg. Jak twierdziły jej koleżanki, na ten desperacki krok zdecydowała się po spotkaniu z Krystianem W. zwanym Krystkiem, który w sopockiej Zatoce Sztuki polował na nieletnie dziewczęta. Właśnie zapadł wyrok w tej bulwersującej sprawie.

W maju zeszłego roku TVP1 wyemitowała dokument Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało",  opowiadający o działalności sopockiego klubu, powiązanego z kilkudziesięcioma śledztwami o gwałty na nieletnich i stręczycielstwo.

Zatoka Sztuki to położony tuż przy sopockiej plaży klub założony przez Marcina T. nazywanego „klubowym baronem Trójmiasta”. Wraz Krystianem W. polowali w klubie na małoletnie dziewczynki i nastolatki. Stosując środki odurzające, szantaż i molestowanie, często prowadzące do gwałtu, zmuszali dziewczynki do prostytucji i podsuwali klientom klubu. 

Reklama

Przez cały okres działalności Zatoki Sztuki, prokuratura otworzyła 65 postępowań  w sprawie gwałtów i stręczycielstwa. Marcin T. próbował się wymigać od odpowiedzialności, zwalając całą winę na „Krystka”, ale śledczym udało się go powiązać z postępowaniem w sprawie współżycia z dziewczynką poniżej 15. roku życia i współżycie z ciut starszą nastolatką, której miał zapłacić za seks. 

8 marca 2015 roku samobójstwo popełniła 14-letnia Anaid Tutgushyan, córka Polki i Ormianina z Erywania. Rzuciła się pod pociąg w rejonie przejazdu na ulicy Dworcowej.

Samobójstwo 14-latki

Jak ujawniła matka dziewczynki, poprzedniego dnia spotkała się z Krystianem W. a do domu wróciła smutna, odmawiała jedzenia i zapłakana zamykała się w swoim pokoju. Następnego dnia wyszła i już nie wróciła. 

Przyjaciółka Anaid wyznała, że 14-latka zadzwoniła do niej dzień i wyszlochała w słuchawkę trzy słowa:

Następnie wyłączyła telefon. W dniu pogrzebu nastolatka powiedziała o tym rodzicom Anaid, którzy, wobec opieszałości policji,  podjęli prywatne śledztwo. Tropy prowadziły do Zatoki Sztuki i powiązanych z nią gangsterów. 

Sąd ogłasza wyrok

Na szczęście po emisji filmu Latkowskiego „Nic się nie stało” oficjalne śledztwo nabrało tempa. W czwartek zapadł wyrok w tej bulwersującej sprawie. Wprawdzie przyjaciółka Anaid w 2020 roku wycofała się z wcześniejszych zeznań, jednak matce zgwałconej dziewczynki udało się nakłonić do zeznań inne ofiary "Krystka". 

Krystian W. do tej pory był oskarżony o 65 przestępstw, w tym 40 seksualnych. W 2018 roku usłyszał wyrok 3 lat więzienia za gwałt na 17-latce. W przypadku gwałtu na 14-letniej Anaid Krystianowi W. postawiono zarzut z artykułu 200 a Kodeksu Karnego:

Jak wyjaśniła Grażyna Warwyniuk z gdańskiej Prokuratury Okręgowej, Krystian W. działał z pełną premedytacją: 

Jak ustalono w toku śledztwa, Krystian W. proponował 14-latce taką pracę w trakcie korespondencji, jaką z nią prowadził między 5 lutego a 7 marca 2015 roku. Ostatecznie  Sąd Rejonowy w Wejherowie skazał go na 2,5 roku pozbawienia wolności za nawiązywanie kontaktu z małoletnią w celach seksualnych. Uzasadnienie wyroku odczytano przy drzwiach zamkniętych. Oskarżyciel posiłkowy, którym był ojciec Anaid, ma w kwestii wyroku mieszane uczucia. Jak wyznał  rozmowie z Onetem: 

Wyrok wydany przez Sąd Okregowy w Wejcherowie nie jest prawomocny. 

***

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym INSTAGRAMIE Pomponik.pl


Celebryci pozywają Latkowskiego za film o Zatoce Sztuki


Aleksandra Domańska pokazała ciało po ciąży

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Zatoka Sztuki | Krystek | Sylwester Latkowski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy