Reklama
Reklama

Królowa małżonka Camilla knuła od dawna. Chciała zniszczyć związek Williama i Kate

Królowa małżonka Camilla (75 l.) 50 lat temu została przez rodzinę królewską uznana za niegodną małżeństwa z brytyjskim następcą tronu. 35 lat później, gdy została już żoną Karola, okazała się równie bezwzględna wobec Kate Middleton, wybranki księcia Williama. Uznała ją za niegodną wstąpienia do rodziny.

Królowa małżonka Camilla i  obecny król Karol III poznali się w 1970 roku podczas meczu polo. W 2005 roku królowa Elżbieta II warunkowo wyraziła zgodę na ślub syna z jego wieloletnią kochanką. Kontrowersje budził fakt, że wprawdzie następca tronu był wówczas wdowcem, lecz jego wybranka –  rozwódką.  Nie wszystkim wydawało się właściwe, by przyszła głowa Kościoła Anglikańskiego miała za żonę rozwódkę. 

Reklama

Camilla: awans z księżnej małżonki na królową

Dlatego właśnie królowa Elżbieta II postawiła warunek, że Camilla nigdy nie zostanie królową, a po koronacji Karola będzie musiała zadowolić się tytułem księżnej małżonki. Jak się z czasem okazało, Camilla otrzymała jednak tytuł królewski, z niedawno zniknęło z niego również słowo „małżonka”. 

Jak twierdził książę Harry w autobiograficznej książce „Ten drugi”, Camilla spędziła pół wieku na knuciu intrygi, która w rezultacie zapewniła jej małżeństwo z następcą tronu, a w konsekwencji koronę. 

Camilla uwzięła się na Kate Middleton

Być może dlatego z taką podejrzliwością odniosła się do Kate Middleton, gdy książę William przedstawił ją ojcu. Jak wspominał dziennikarz Christopher Andersen w rozmowie z "The Daily Beast", próbowała wpłynąć na Williama, by zerwał tę znajomość:

"Byłem w Londynie, gdy Kate i William rozstali się. Dla mnie to był szok, wszyscy byli przekonani, że to tylko kwestia czasu aż William oświadczy się Kate. Wtedy ludzie zaczęli mi mówić, że Camilla popierała ich decyzję (...).  Patrzyła na Kate jak na osobę, która nie jest godna wstąpienia do rodziny królewskiej". 

Zupełnie jakby Camilla sama była godna…. Jak twierdzą brytyjskie media, w czasie pierwszej rozmowy z Karolem powołała się na fakt, że jej prababka Alice Keppel była kochanką jego pradziadka, Edwarda VII. Uważała to za powód do dumy. Jak wspomina Christopher Andersen:

"Twierdziła, że od zawsze obraca się w towarzystwie z wyższych sfer. Mówiła, że jest arystokratką, bo jej prababka Alice Keppel  była kochanką Edwarda VII". 

Camilla wciąż ma na pieńku z Williamem i Kate

Mimo wspaniałych referencji, Camilla Shand nie została uznana za godną poślubienia następcy tronu. Dla Karola wybrano młodziutką, naiwną córkę 8. hrabiego Spencer, Dianę. Podczas ceremonii zaślubin w Katedrze Św. Pawła w Londynie Camilla, cała na biało, zasiadła wśród gości, a jej mąż, Andrew Parker Bowles,  świeżo porzucony przez księżniczkę Annę,  prowadził orszak ślubny.

Kilkadziesiąt lat później ta sama Camilla, która znajdowała się w samym środku uczuciowego czworokąta, uznała, że ma prawo wypowiadać się na temat kwalifikacji Kate Middleton do wejścia w skład rodziny królewskiej. 

Pochodząca spoza arystokracji córka stewardessy i dyspozytora lotów British Airways, poznała księcia Williama na Uniwersytecie St. Andrews. Zaczęli od przyjaźni,  która z czasem przerodziła się w miłość, a w 2007 roku nastąpiło rozstanie. Chociaż w czasem doszli do porozumienia i William oświadczył się Kate, ofiarowując jej zaręczynowy pierścionek odziedziczony po księżnej Dianie, niesmak pozostał. 

Podczas koronacji króla Karola III księżna Kate nie wykonała tradycyjnego ukłonu przed królową małżonką. Z kolei podczas koncertu koronacyjnego ukłonu macosze nie złożył książę William. Wręcz przeciwnie: demonstracyjnie odwrócił głowę. W ślady taty poszli książę George i księżniczka Charlotte. 

Zobacz też:

Książę William uwziął się na Camillę? W jednej chwili pokazał, gdzie jej miejsce

Księżna Kate zemściła się na Camilli. Wzięła odwet za rodziców

Księżna Kate pokłócona z królową Camillą? Długo to ukrywały!

45 lat zespołu Bajm. Szczególny występ w Operze Leśnej

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama