Reklama
Reklama

Kolejny zgrzyt między Williamem i Harrym. Tym razem jeszcze poważniejszy

Książę Harry przejął się diagnozą swojego ojca, króla Karola. Po tym, jak dowiedział się, że monarcha zmaga się z nowotworem, postanowił otworzyć się na rodzinę i nawet specjalnie udał się do Wielkiej Brytanii na spotkanie z dawno niewidzianym rodzicem. Co więcej, wpadł nawet na pomysł, że mógłby wrócić na dwór, by na czas rekonwalescencji króla pomóc w sprawowaniu obowiązków na rzecz Korony. Jego wielkoduszny gest szybko spotkał się z afrontem Williama. Niebywałe, co sądzi o jego szczodrości następca tronu.

Harry chce pomóc ojcu. William ani myśli dopuścić go do ojca i spraw królestwa

Mówi się, że książę Harry jest otwarty na tymczasowy powrót do obowiązków królewskich, podczas gdy jego ojciec będzie przechodził leczenie raka, ale książę William jest "przerażony" tym pomysłem.

Według doniesień, rudowłosy książę jest skłonny tymczasowo wrócić do rodziny królewskiej, by pomóc w sprawowaniu obowiązków na rzecz Korony. Przejęty stanem swojego ojca Harry chciałby zrobić wszystko, co w jego mocy, by pomóc mu w trakcie rekonwalescencji. Mąż Meghan Markle zapowiedział, że planuje wrócić do Wielkiej Brytanii po raz kolejny od czasu krótkiej wizyty złożonej ojcu na początku tego miesiąca.

Reklama

Według "Mirror", książę William miał doradzić ojcu, aby nie pozwalał Harry'emu na powrót. Królewski autor Tom Quinn wyznał tabloidowi: "Rozmawiałem z bliskim przyjacielem Karola, który uważa, że nawet gdyby król chciał przyjąć ofertę Harry’ego - czego nie robi - nie mógłby się wychylić, ponieważ William jest zbulwersowany tą decyzją. To mogłoby doprowadzić do zaostrzenia konfliktu między braćmi: "Powiedzieć, że Harry i William nie rozmawiają ze sobą, to niedopowiedzenie".

Kontynuował: "William poradził ojcu, aby nie pozwalał Harry'emu wracać - częściowo dlatego, że uważa swojego brata za zbyt trudnego w obejściu, ale głównie dlatego, że w przeszłości Harry często łamał królewski kodeks milczenia. Królewskich awanturników - a tak właśnie postrzegają Harry'ego William i Karol - rodzina tradycyjnie trzyma na dystans".

Ekspert królewski podał następnie jako przykład Edwarda VIII. Nieżyjący już książę abdykował po tym, jak zakochał się w amerykańskiej rozwódce Wallis Simpson. Wówczas w jednej chwili przekreślił swoje szanse na powrót do rodziny.

"Wyjaśniono mu, że nie jest mile widziany w Anglii" - dodał w rozmowie z "Mirror" Tom Quinn.

William nie ufa bratu. Drży przed kolejnym "Spare"

Książę William z nieufnością zapatruje się na dobre chęci Harry’ego, obawiając się, że jego młodszy brat, który od kilku lat żyje na własną rękę, może chcieć wykorzystać czas w pobliżu rodziny królewskiej do zebrania kolejnych informacji na ich temat, które opublikuje w następnej książce. Zdaniem następcy tronu kontynuacja "Spare" jest możliwa, ze względu na to, że Harry może opuścić dwór w każdej chwili.

"William, który jest cichy i bardziej skupiony na swoim przeznaczeniu i przyjmuje zasadę swojej babci: nigdy nie wyjaśniaj, nigdy nie narzekaj, nie chce nawet chwilowo czarującego, choć niezrównoważonego brata w pobliżu - brata, który w każdej chwili może znowu opuścić dom i napisać kolejną autobiografię, stanowiącą  nic więcej jak obrazę jego bliskich."

Kontrowersje wokół księcia Harry’ego. To uniemożliwi mu powrót na królewski dwór

Harry wywołał wiele kontrowersji, kiedy wydał swój debiutancki pamiętnik "Spare", zarabiając miliony na przedstawionych w negatywnym świetle członków rodziny królewskiej. Wyjawił wówczas prawdę nie tylko o swoich burzliwych relacjach z bratem, lecz także zaatakował swojego ojca, króla Karola.

Uważa się jednak, że rudowłosy arystokrata jest skłonny zostawić za sobą spór i wrócić do rodziny królewskiej, by godnie sprawować powierzone mu zadania. Królewski ekspert w rozmowie z "The Mirror" ujawnił, że Harry miał zasugerować ojcu powrót do rodziny królewskiej na pół etatu, co w praktyce oznaczałoby  dla niego spędzanie sześciu miesięcy w USA i sześciu miesięcy w Wielkiej Brytanii. Chociaż miał nadzieję, że tata ucieszy się z jego pomysłu, wyszedł przed szereg, nie zważając na opinię bliskich. Jego żona Meghan Markle miała być bowiem "całkowicie przeciwna" temu pomysłowi.

Zobacz też:

Ledwie Kate wyszła ze szpitala, a tu takie wieści o Williamie. Wróciły plotki o romansie

Nie do wiary, kogo spotkał książę William. Zamknięta w domu Kate zwariuje z zazdrości

Książę William tak wściekły jeszcze nie był. Wszystko przez młodszego brata     


pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama