Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Kolejni artyści poruszeni tragedią

Swoimi refleksjami na temat katastrofy samolotu prezydenckiego podzielili się kolejni artyści. Na swoich stronach internetowych zamieścili kondolencje oraz wyrazy głębokiego współczucia.

Justyna Steczkowska: "Kochani Moi... Jak dobrze, że są jeszcze na świecie ludzie, do których mogę się zwrócić w ten sposób... Że jestem cała i zdrowa, że mogę przytulić swoje dzieci, poczuć zapach zielonej wiosennej trawy, zatańczyć z mężem... Dlatego solidaryzując się ze wszystkimi rodzinami tych, którzy zginęli w sobotniej katastrofie lotniczej, odwołałam wszystkie koncerty i nagrania programu W obiektywie Justyny Steczkowskiej. Przepraszam moje kochane bohaterki, bo wiem, że bardzo czekały na te zdjęcia... Wierzę, że rozumieją moją decyzję...

Reklama

Postanowiłam do końca tygodnia skupić się na modlitwie, za tych, którzy odeszli, żeby wesprzeć ich dusze w drodze do światłości. Pomóżcie mi proszę... Dołączcie do mnie - każdego dnia (od dziś do soboty) o godzinie 16, przez pół godziny (wyjątkiem jest wtorek, bo będę jechała z synem do szkoły - tak więc zacznę modlitwę o 7 rano). Nie raz przekonałam się w życiu o tym, że siła wspólnej modlitwy jest ogromna. Razem możemy pomóc duszom tych, którzy odeszli, ale też wszystkim tym, którzy z bólem serca pozostali tu i żyją wśród nas...".

Maryla Rodowicz: "Straszna tragedia... Dzisiaj o świcie w pobliżu Smoleńska zginęło w katastrofie lotniczej 88 osób pełniących wysokie stanowiska państwowe, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, posłowie i senatorowie RP, dowódcy wojskowi, wysocy urzędnicy administarcji. Łączymy się w bólu z rodzinami ofiar...".

Andrzej Piaseczny: "W chwili, jaką przyniósł nam dzisiejszy dzień, nikt z nas nie powinien opierać się refleksji nad kruchością ludzkiego losu. Żyjemy troszcząc się o drobiazgi, które stanowią naszą codzienność. Kiedy przemijamy to one składają się na tę mgłę pamięci, którą po sobie zostawiamy. Czasem kłębią się w głowach naszych najbliższych składając się na nas wielkich, powszednich, radosnych, zakłopotanych, ale co najważniejsze po prostu ludzkich. Zapomnijmy dzisiaj o sympatiach i polityce. Proszę skierujcie dzisiaj, choć przez chwilę, w niebo dobrą myśl o tych, którzy odeszli. Cześć ich pamięci".

Adam Nowak: "W imieniu zespołu Raz Dwa Trzy i wszystkich jego współpracowników pragnę wyrazić głęboki smutek z powodu katastrofy samolotu, na którego pokładzie ponieśli śmierć: Pan Prezydent Lech Kaczyński, Jego Żona - Maria Kaczyńska, oraz pozostałe osoby towarzyszące. Przesyłamy rodzinom ofiar nasze najgłębsze kondolencje, modlitwę i wszystkie dobre i ciepłe myśli jakimi można się podzielić z innymi, którzy zostali dotknięci tym tragicznym wydarzeniem.

Wszystkich, którzy poczuli się dotknięci brakiem naszej reakcji prosimy o wybaczenie. Nie jesteśmy portalem informacyjnym zajmującym się najnowszymi wydarzeniami w kraju i poza jego granicami. Koncert w Kaliszu został przeniesieniony z powodu małego zainteresowania. Jak wiadomo z powodu decyzji i wprowadzenia Żałoby Narodowej wszystkie nasze koncerty z nadchodzącego tygodnia zostaną przeniesione. Stosowne informacje zostaną umieszczone na stronie Aktualności. Łączymy się ze wszystkimi, których dotknęła ta nieprawdopodobna katastrofa".

Maleo Reggae Rockers: "Jak wszyscy Polacy łączymy się w modlitwie za ofiary tragicznej katastrofy w Smoleńsku koło Katynia, symbolu polskiego męczeństwa. To wydarzenie odebrałem jako przestroga dla nas wszystkich, byśmy się opamiętali w jakimś chocholim tańcu, w ślizganiu się na powierzchni życia, w ciągłych kłótniach, w hedonizmie i, w pogardzie dla życia, w zaprzeczaniu istnieniu Boga i jego planu na zbawienie człowieka, w szerzeniu cywilizacji śmierci...

To może być ostatnie ostrzeżenie. Zróbmy tak by ta ofiara nie była nadaremna, by Katyń stał się początkiem nowego etapu naszej historii, startem ku Cywilizacji Miłości, czego pragnął Jan Paweł 2... Maleo i MRR".

Marina Łuczenko: "W związku z dzisiejszą tragedią, w której zginęli najważniejsi przedstawiciele naszego państwa, łączymy się w bólu z rodzinami wszystkich ofiar tej katastrofy".

Ewa Farna: "W liście przesłanym do swoich polskich przyjaciół tuż po opublikowaniu informacji o katastrofie Ewa pisze, że jest to dla niej wstrząsająca wiadomość, szok i tragedia, której nie umie zrozumieć. W tej potwornej sytuacji wszyscy czujemy wielki smutek, żal i głębokie wzruszenie, które zachowamy w swoich sercach na zawsze -czytamy na oficjalnej stronie młodej gwiazdy".

Zespół Bracia: "Jesteśmy w szoku - podobnie jak wszyscy Polacy. Cały czas zadajemy sobie pytanie, jak mogło dojść do takiej tragedii? Trzeba pamiętać o tym, że zginęli nie tylko Prezydent, Pierwsza Dama i połowa najważniejszych ludzi w państwie. To byli czyiś rodzice, mężowie, żony, czyjeś dzieci. Wszyscy jesteśmy zrozpaczeni, ale największy ból odczuwają członkowie rodzin i przyjaciele tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem. Większość naszych fanów to ludzie młodzi - do was kierujemy te słowa. Pamiętajcie, że życie jest ulotne. Spada samolot i ludzie już nie mają jutra, nie mają przyszłości. Nie warto planować jutra, jeżeli dziś żyje się byle jak. Dlatego żyjcie pięknie. Codziennie. W imieniu zespołu BRACIA składamy szczere wyrazy współczucia rodzinom ofiar katastrofy samolotu rządowego Tu-154".

Perfect: "Zespół Perfect przebywający na tournee w USA jest do głębi wstrząśnięty tragicznym wypadkiem samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. W szacunku dla Ofiar katastrofy i łącząc się w bólu z Rodzinami Ofiar odwołuje koncerty w dniach 10 i 11 kwietnia 2010".

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Katastrofa samolotu prezydenckiego

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »