Reklama
Reklama

Kolejne osoby tracą pracę w "Newsweeku". Tak naczelny tłumaczy swoją decyzję

Krzysztof Materna i Manuela Gretkowska to kolejne osoby, które żegnają się z redakcją "Newsweeka" po zwolnieniu redaktora naczelnego, Tomasza Lisa. Materna był związany z tygodnikiem od dekady, a ostatni felieton Manueli krytykował rządy PiS. "Tytuł przypadkowo adekwatny" - napisała na Facebooku.

Niedawno z redakcją "Newsweeka" po dziesięciu latach w atmosferze skandalu pożegnał się dziennikarz Tomasz Lis, a jego obowiązki przejął Tomasz Sekielski.

Pojawiło się sporo anonimowych doniesień pracowników, z których wynikało, że naczelny dopuszczał się przemocy i mobbingu w miejscu pracyRenata Kim publicznie przyznała się do tego, że sama zawiadamiała HR i związki zawodowe o toksycznej sytuacji w "Newsweeku".

Reklama

Z tego powodu Państwowa Inspekcja Pracy zdecydowała się na kontrolę w firmie Ringier Axel Springer Polska. Lis jednak konsekwentnie zaprzeczał oskarżeniom.

Krzysztof Materna i Manuela Gretkowska żegnają się z redakcją "Newsweeka"

Teraz za współpracę w redakcji "Newsweeka" podziękowano również felietonistom - Manueli Gretkowskiej oraz Krzysztofowi Maternie. W ostatnim wydaniu tygodnika ukazał się tekst pisarki zatytułowany "Wykop polski", krytykujący politykę rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Manuela spędziła w redakcji zaledwie rok i została zatrudniona przez Tomasza Lisa. Była bardzo zaskoczona jego odejściem. Na swoim koncie ma już dwadzieścia książek oraz kilka scenariuszy filmowych. W latach 90. była natomiast dyrektorką literacką kobiecego magazynu "Elle".

Materna z kolei dołączył do zespołu jeszcze w 2012 roku. W latach 80. i 90. razem z Wojciechem Mannem realizował programy w Telewizji Polskiej. Współpracował też m.in. z Radiem Nowy Świat. Obecnie jest dyrektorem artystycznym Teatru Bagatela w Krakowie.

Krzysztof oficjalnie potwierdził wczoraj rozstanie z tygodnikiem. Gretkowska poinformowała, że nowy naczelny tłumaczy swoją decyzję restrukturyzacją w firmie

Zobacz też:

Tomasz Lis i jego zarobki. Te sumy przyprawią cię o zawrót głowy!

Nerwowo na planie "You Can Dance"! Kasia Cichopek i Ida Nowakowska ostro się pokłóciły!

Celebryci mogą więcej? Aktywiści atakują Drake'a za prywatny lot

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy