Reklama
Reklama

Kim jest Renata Kim, która oskarża Tomasza Lisa o mobbing?

​Nagłe zwolnienie Tomasza Lisa z funkcji redaktora naczelnego magazynu "Newsweek" to jeden z najgorętszych obecnie tematów w polskich mediach. Jak się okazuje, osobą która bezpośrednio przyczyniła się do usunięcie Lisa ze stanowiska, jest Renata Kim - dziennikarka "Newsweeka". Co wiemy o jej życiu?

Niezwykła odwaga dziennikarki

Najnowszy tweet Renaty Kim, w którym przyznaje, że to ona sama zawiadomiła związki zawodowe i HR o nieodpowiednim zachowaniu naczelnego Tomasza Lisa wzbudził ogromne kontrowersje. Pod wpisem znajdują się też liczne głosy wsparcia oraz gratulacje za odwagę.

W wyniku działań dziennikarki wybuchła afera mobbingowa, a także doszło do przetasowań na najwyższych stanowiskach w tygodniku. Wyciekły informacje o toksycznej atmosferze w redakcji "Newsweeka" i wielu nieprawidłowościach, których miał dopuszczać się były redaktor naczelny magazynu. 

Reklama

Kim jest Kim?

Na swoim twitterowym profilu Renata Kim przedstawia się jako:

Urodziła się w 1966 roku w Krakowie. Z mediami związana jest całą karierę. 

Współpracowała z radiem RMF FM, Programem Trzecim Polskiego Radia, a także polską sekcją BBC.

Potem związała się z tygodnikami opinii, takimi jak: "Przekrój","Wprost" i "Newsweek". W 2016 poprowadziła swój autorski program "Z kim dziś", który obecnie emitowany jest pod nazwą "Onet Opinie".

Renata Kim jest również autorką kilku książek, w tym wywiadu-rzeki z aktorem Jackiem Poniedziałkiem ("Wyjście z cienia") i reżyserem Andrzejem Żuławskim ("Ostatnie słowo"), czy wstrząsającego reportażu o przemocy psychicznej "Dlaczego nikt nie widzi, że umieram".

Dziennikarka jest zaangażowaną aktywistką LGBT. Przeciwstawia się homofobii. Walczy o równość i tolerancję w przestrzeni publicznej. Prywatnie jest matką córki - Riny.

Zobacz też:

Renata Kim odpowiedziała na zarzuty w sprawie mobbingu

Pracownik "Newsweeka" ujawnia: nie tylko Lis, Renata Kim też zastraszała

Piasek zdradza kulisy rozstania z TVP

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Renata Kim | Tomasz Lis
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy