Reklama
Reklama

​Kinga Duda przerwała milczenie! Tak teraz wygląda jej życie zawodowe!

Kinga Duda (26 l.) prężnie rozwija swoją karierę zawodową. Od jakiego czasu prezydentówna pracuje jako aplikantka adwokacka w jednej z warszawskich kancelarii. Ostatnio zamieściła na profilu LinkedIn wpis, w którym wyraża zachwyt swoim obecnym miejscem pracy. Zachęca też innych początkujących prawników do aplikowania...

Kinga Duda, absolwentka wydziału prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, jeszcze na studiach startowała w konkursach prawniczych. Dala się poznać jako  pracowita i ambitna studentka. Ma za sobą liczne kursy uzupełniające na międzynarodowych uczelniach, odbyła też staże w zagranicznych kancelariach. 

Kiedy prezydentówna obroniła pracę magisterską, natychmiast posypały się propozycje. Duda wybrała spośród nich ofertę warszawskiej kancelarii, podkreślając jednak, że zależy jej na umowie tylko na trzy miesiące. Znajomi Kingi Dudy ujawnili wtedy, że od dawna prowadziła negocjacje z prestiżową londyńską kancelarią. Szczęśliwie dla niej, zakończyły się pomyślnie. Prezydentówna spakowała walizki, pożegnała się z warszawską kancelarią i wyjechała do Londynu. 

Reklama

Niestety, jej praca w Londynie potrwała tylko pół roku. Kiedy tata Kingi został wybrany na drugą kadencję, prezydentówna wróciła do Polski i rozpoczęła pracę w Kancelarii Prezydenta. Miała zająć się reformą sądownictwa. Jak wyjaśniał wówczas pracownik Kancelarii:

Kinga Duda zachwyca się swoim miejscem pracy

Współpraca z Kancelarią Prezydenta skończyła się jednak dość szybko. Być może Kinga zrozumiała, że bez zdanej aplikacji kariera może nie ułożyć jej się tak, jak sobie wymarzyła.  Rozpoczęła pracę w jednej z renomowanych warszawskich kancelarii i przygotowuje się do egzaminu. Jak wynika z informacji zamieszczonych przez kancelarię na oficjalnej stronie internetowej, stoją przed nią ambitne zadania. Zajmuje się  kontraktami IT, oraz sporami sądowymi i arbitrażowymi. Kancelaria przedstawia Kingę jako utalentowaną i świetnie zapowiadającą się prawniczkę: 

Córka prezydenta Andrzeja Dudy z reguły stroni od życia publicznego i z zasady unika wypowiadania swoich opinii na jakikolwiek temat. Zasadę tę złamała dwukrotnie: raz po wygranej przed Andrzeja Dudę wyborach prezydenckich, by zaapelowała o to, by nikogo  nie dyskryminować, ponieważ „wszyscy jesteśmy równi”, a drugi raz ostatnio. 

Na branżowym portalu  LinkedIn wyraziła zachwyt swoim obecnym miejscem pracy. Gdy kancelaria, w której obecnie pracuje jako aplikantka adwokacka, ogłosiła nabór do zespołu rozwiązywania sporów, Kinga zamieściła entuzjastyczny wpis: 

Wygląda na to, że dobrze się tam czuje…

Zobacz też: 

Julia Wieniawa chwali się luksusowymi wakacjami i pośladkami

Margaret ponownie musiała odpocząć. Wyjechała wraz z ukochanym

Tłumy migrantów przy granicy. Jest komentarz z Białorusi

***

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo,

wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym INSTAGRAMIE Pomponik.pl

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kinga Duda
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy